Dohody s dětmi – čemu se určitě vyhnout

Rady a tipy jak nedělat s dětmi dohodu
Kristina F
Autorem Kristina F

Každé dítě je pro svého rodiče to nejcennější na světě. Každý z nás chce svému dítěti zařídit to nejkrásnější dětství, zajistit mu co nejlepší zázemí. Udělat doslova vše, co mu na očích vidí. Moc dobře ale taky všichni víme, že dítěti je třeba nastavit hranice. Ukázat mu, jak co má a nemá dělat.

Každý rodič vychovává své dítě jiným způsobem. Někteří si stojí za tím, že dítě musí mít tzv. pevnou ruku, musí být potrestáno za své činy. Jiní zase s oblibou říkají, on je ještě moc malý, ještě z toho nemá rozum, on z toho vyroste. A někteří to zkouší domluvou. Patříte také do kategorie: “snažíme se domluvit, ale moc nám to nejde”? Pokud ano, podívejte na video, které jsem přiložila níže.

 Existuje nějaký manuál k výchově dětí?

Kdybych řekla, že ano, nebudete mi to věřit a spousta z vás se se mnou bude hádat. Ale já jsem opravdu pro sebe a svou rodinu našla řešení. Vím, že teď to zní malinko komerčně a prodejně. Zkuste mě ale pochopit, jsem z toho všeho tak nadšená, že se s vámi o tyto zkušenosti musím podělit.

Proto s vámi chci postupy a principy Nevýchovy sdílet. Tento systém výchovy je mi velmi blízký a stojím za ním. A úplně to nejlepší na tom je, že si to můžete vyzkoušet i vy, a to ještě před zahájením kurzu Nevýchovy.

rychlokurz nevýchovy zdarma

 Jak se tedy s dětmi domluvit?

V nepříjemných situacích se s dětmi snažíme všemožně domluvit.  Vysvětlit jim, jak se co dělá, co se smí a nesmí dělat. Ale položme si otázku, opravdu se se svými dětmi domlouváte? Je to opravdu oboustranné?

Není to náhodou většinou domluva jen ze strany rodiče a vaše dítko vám ji odkývne? Objevila jsem pro vás krátké video Katky Králové z Nevýchovy s 5 způsoby, jak nedělat s dětmi dohodu.

Video si můžete spustit pomocí “TLAČÍTKA” níže.

Ebook- Jak komunikovat s dětmi

Video nevychovy zdarmaDoporučujeme přečíst:

5 způsobů, jak dětem NE říci jinak

5 způsobů, jak s dětmi už dnes můžete začít jednat jinak

Dvě myšlenky o tom, jak se může dítě cítit, kdy zůstane nepochopené

Jak zvládat každodenní nákupy s dětmi?

Jak zařídit, aby děti uklízely dobrovolně?

Mohlo by vás zajímat:

  • Každý měsíc živé vysílání zdarma na různá témata. Zajímá vás, co se probíralo v minulých dílech? Podívejte se do kategorie “webináře”.
  • Nabízíme vám i online magazín “Téma na vaše přání”. Ten byl vytvořen na základě dotazů rodičů, kteří nám napsali. O témata do dalších dílů si můžete napsat i vy. V prodeji jsou nyní dvě čísla, naleznete je v kategorii “online magazín”

Přidat komentář