Kdo jsme? - Kouzelnávýchova.cz

Kontakt

Na koho v Kouzelné výchově můžete narazit?

Kristina Farkasová  je autorkou článků, e-booků, komunikuje s vámi také na facebooku, v e-mailu a komentářích a telefonicky.

Kateřina Vachová  je blogerka článků, máma dvou dětí, ráda se rozvíjí a své zkušenosti a znalosti si nechce nechávat jen pro sebe.

Lucie Haková  je mámou na plný úvazek a do kouzelné výchovy také občas přispěje články z vlastních zkušeností a tady spoustu tipů na hry a činnosti s dětmi.

Karolína Vachová  je malou začínající blogerkou, od které se můžete dozvědět spoustu zajímavostí, ale také si můžete přečíst zajímavé příběhy nebo zhlédnout videa, které Kája sama tvoří.

Patrik Zapletal  je člověk díky, kterému nás můžete vidět a číst, Patrik se stará o správu webu, administraci, technické problémy, marketing, grafiku aj.

Co děláme a proč?

Ano víme, že existuje několik webů o výchově dětí, rodičů, babiček a také partnerské poradny, terapie pro děti, terapie pro rodiče aj. Rady, ale na těchto webech jsou dosti složité k pochopení, obsahem zdarma vás většinou zmatou, a když si zakoupíte to, co žádají, nemáte už šanci vše složit dohromady.

My jsme se rozhodli ukázat vám pravdu, jak to opravdu v životě chodí. Máte opravdu pocit, že každé dítě je potřeba bít a neustále mu rozkazovat a nadávat? Máte za to, že na to vaše děti zapomenou?

Mýlíte se dodnes si i vy pamatujete na to, jak jste od vašich dostávali na „zadek“ a to, je ještě mírné označení. Dodnes si vybavíte, jak na vás vaše máma křičela a naprosto nerozuměla tomu, co ji říkáte. Opakujete chyby svých rodičů a to mnohdy nevědomky.

Příběh Kristina Farkasová

Kristina FarkasováJako dítě jsem si prošla doslova peklem, více o mém dětství naleznete, v e-booku, na hlavní stránce. Od malička jsem byla chůvou pro svou rodinu. Když se u nás sešla rodina, byla jsem prostě nejstarší z dětí, takže logicky dle mé rodiny, se musím o všechny děti postarat, aby se moje rodina mohla bavit. Musela jsem tedy dospět o pár let dříve než ostatní a převzít na sebe zodpovědnost za všechny děti.

S dětmi jsem to uměla jako bych se pro práci s nimi narodila, ale s dospělými mi to nešlo vůbec. Rozhodla jsem se tedy začít studovat svou rodinu, rodinu svého přítele, své okolí a to mě donutilo vyzkoušet také několik kurzů o výchově dětí, studovat psychologii a také studovat děti svých kamarádek. 

Dospěla jsem k jednomu jedinému řešení, všechno bylo špatně. Hledala jsem pořád špatně, hledala jsem totiž všude okolo jen ne v mé vlastní rodině a hlavně s ní. Dokázala jsem sedět i tři hodiny se svými kamarádkami a probírat nedostatek financí a stejně jsem tuhle situaci nevyřešila, a pokud ano, vždy jen dočasně. 

Poté jsem díky mému partnerovi pochopila smysl života. On mi ukázal, že život není jen takový, jaký jsem ho doposud znala, není to jen o opakování chyb svých rodičů či hledání manuál „jak na moje dítě aby mě poslouchalo“ nic takového ani neexistuje.  Není důležité, jestli je rodina úplná nebo neúplná, nezáleží na penězích. Vždy záleží pouze na rodiči a jeho postoji k životu samému.

Příběh Patrik Zapletal

Patrik ZapletalMé dětství bylo neuvěřitelné a rád na něj vzpomínám. Mám úžasné rodiče a prarodiče, kteří mi mnoho ukázali a naučili. Díky Kristině jsem si začal uvědomovat, že ne každý má takové rodinné blízké jako já. Právě, proto jsem začal studovat psychologii lidí v praxi, což mohu praktikovat ve výchově našeho syna. Rodiče pocházejí ze střední třídy (Nejsou ani bohatí, ani chudí), což jim dávalo možnost mi ukázat mnoho věcí, které praktikuji v dospělém životě.

Díky nim jsem procestoval mnoho zemí, částí naší republiky, hrál jsem hokej, naučil se být vytrvalý a cílevědomý a mnoho dalšího. Pokud bych měl, podobnou rodinu jakou má partnerka Kristina, nevím, kde bych teď byl. Proto jsem se ji vždy snažil namotivovat a ukázat, jak to lze dělat v životě jinak a lépe. „Byly to velké nervy“

Jsem na sebe i na ni velice hrdý, co vše se za tu dobu co jsme spolu naučila. Osobně vím, že každý se může naučit být lepším člověk i rodičem, ale musí se především nad sebou zamyslet. Jsme stejní lidé jako vy, kteří chtějí mít šťastný, úspěšný život a vézt tak i své dítě.

Pokud vašemu šťastnému životu brání nedostatek peněz, pak mě můžete mě kontaktovat na emailu: info@bezvymluv.cz

Všichni společně vám chceme ukázat, jak si lze rodičovství také užít a ne jen neztrácet nervy při každé maličkosti, která se vám přihodí. Zajímá vás víc? Napište nám do komentáře nebo na náš e-mail info@kouzelnavychova.cz, rádi vám na vše zodpovíme.

Zodpovědná osoba:

Patrik Zapletal
IČO – 00706019


Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Předmět

Vaše zpráva