Kdo jsme? - Kouzelnávýchova.cz

Kontakt

Kdo jsme?

Jsme rodina, která se skládá ze tří členů. Patrik Zapletal otec a úspěšný podnikatel, zakladatel projektu www.BEZvymluv.cz , máma Kristina Farkasová autorka a srdce webu www.kouzelnavychova.cz a náš syn Dominik (5 let) ta největší energie, inspirace a především motivace pro naši práci.

Jak tady fungujeme?

Kristina Farkasová je autorkou článků, e-Booků a magazínů, komunikuje s vámi také na facebooku, v e-mailu a komentářích.

Patrik Zapletal to je člověk díky, kterému nás můžete vidět a číst, Patrik se stará o správu webu, administraci, technické problémy, marketing, grafiku aj.

Co děláme a proč?

Ano víme, že existuje několik webů o výchově dětí, rodičů, babiček a také partnerské poradny, terapie pro děti, terapie pro rodiče aj. Rady, ale na těchto webech jsou dosti složité k pochopení, obsahem zdarma vás většinou zmatou, a když si zakoupíte to, co žádají, nemáte už šanci vše složit dohromady.

My jsme se rozhodli ukázat vám pravdu, jak to opravdu v životě chodí. Máte opravdu pocit, že každé dítě je potřeba bít a neustále mu rozkazovat a nadávat? Máte za to, že na to vaše děti zapomenou?

Mýlíte se dodnes si i vy pamatujete na to, jak jste od vašich dostávali na „zadek“ a to, je ještě mírné označení. Dodnes si vybavíte, jak na vás vaše máma křičela a naprosto nerozuměla tomu, co ji říkáte. Opakujete chyby svých rodičů a to mnohdy nevědomky.

Příběh Kristina Farkasová

Kristina FarkasováJako dítě jsem si prošla doslova peklem, více o mém dětství naleznete, v e-booku, na hlavní stránce. Od malička jsem byla chůvou pro svou rodinu. Když se u nás sešla rodina, byla jsem prostě nejstarší z dětí, takže logicky dle mé rodiny, se musím o všechny děti postarat, aby se moje rodina mohla bavit. Musela jsem tedy dospět o pár let dříve než ostatní a převzít na sebe zodpovědnost za všechny děti.

S dětmi jsem to uměla jako bych se pro práci s nimi narodila, ale s dospělými mi to nešlo vůbec. Rozhodla jsem se tedy začít studovat svou rodinu, rodinu svého přítele, své okolí a to mě donutilo vyzkoušet také několik kurzů o výchově dětí, studovat psychologii a také studovat děti svých kamarádek. 

Dospěla jsem k jednomu jedinému řešení, všechno bylo špatně. Hledala jsem pořád špatně, hledala jsem totiž všude okolo jen ne v mé vlastní rodině a hlavně s ní. Dokázala jsem sedět i tři hodiny se svými kamarádkami a probírat nedostatek financí a stejně jsem tuhle situaci nevyřešila, a pokud ano, vždy jen dočasně. 

Poté jsem díky mému partnerovi pochopila smysl života. On mi ukázal, že život není jen takový, jaký jsem ho doposud znala, není to jen o opakování chyb svých rodičů či hledání manuál „jak na moje dítě aby mě poslouchalo“ nic takového ani neexistuje.  Není důležité, jestli je rodina úplná nebo neúplná, nezáleží na penězích. Vždy záleží pouze na rodiči a jeho postoji k životu samému.

Příběh Patrik Zapletal

Patrik ZapletalMé dětství bylo neuvěřitelné a rád na něj vzpomínám. Mám úžasné rodiče a prarodiče, kteří mi mnoho ukázali a naučili. Díky Kristině Farkasové jsem si začal uvědomovat, že ne každý má takové rodinné blízké jako já. Právě, proto jsem začal studovat psychologii lidí v praxi, což mohu praktikovat ve výchově našeho syna. Rodiče pocházejí ze střední třídy (Nejsou ani bohatí, ani chudí), což jim dávalo možnost mi ukázat mnoho věcí, které praktikuji v dospělém životě.

Díky nim jsem procestoval mnoho zemí, částí naší republiky, hrál jsem hokej, naučil se být vytrvalý a cílevědomý a mnoho dalšího. Pokud bych měl, podobnou rodinu jakou má partnerka Kristina Farkasová, nevím, kde bych teď byl. Proto jsem se ji vždy snažil namotivovat a ukázat, jak to lze dělat v životě jinak a lépe. „Byly to velké nervy“

Jsem na sebe i na ni velice hrdý, co vše se za tu dobu co jsme spolu naučila. Osobně vím, že každý se může naučit být lepším člověk i rodičem, ale musí se především nad sebou zamyslet. Jsme stejní lidé jako vy, kteří chtějí mít šťastný, úspěšný život a vézt tak i své dítě.

Pokud vašemu šťastnému životu brání nedostatek peněz, pak mě můžete sledovat na www.BEZvymluv.cz, kde se snažím lidi motivovat, vzdělávat a učit je, jak vydělávat reálné peníze na internetu.  Předem upozorňuji, že je to dřina a jde to jen bez výmluv.

Příběh Domink

DominikNarodil jsem se v roce 2011 a svým rodičům jsem totálně převrátil život vzhůru nohama, maminka s tatínkem se o mě vždy starali s láskou, ale když jsem začal růst a mluvit, přestávali mi rozumět, moje máma mě stále testovala jako malou opičku, ale já jsem se nedal.

Ukázal jsem ji, jak je krásné být šťastný, jak je možné milovat tak až to bolí, jak spolu můžeme létat i když je to nemožné aj. Táta ten je nejlepší na světě jako každý jiný táta, umí ze svého těla udělat, letadlo, auto, vrtulník, trampolínu, boxovací pytel, matraci na spaní, prolézačku a mnoho dalšího.

Táta mi ukazuje, jak mám se svou silou naložit, abych nikomu neublížil, ukazuje mi věci, ze kterých máma šílí, ale směje se, takže nevím, co si myslet.  Jsem šťastné dítě, které nedostane sice vše, na co si ukáže ale, mám rodiče, kteří mi vysvětlí, proč to nejde nebo to nemůžu mít.

Ukážou mi cestu, jak můžu docílit toho, co chci, učí mě chápat vás dospěláky a milují mě, proto jaký jsem. Nesnaží se mě vycvičit ale učit. O mě, se tady jistě toho spoustu dovíte, jelikož moji rodiče tady pro vás budou dále.

Shrnutí

Nemáte teď momentálně čas číst celý článek dokonce? I na to jsme mysleli a proto je tady pro vás krátké shrnutí 🙂

Patrik Zapletal – rozhodl se změnit Kristinu Farkasovou a motivovat ji, tak k tomu, aby se svým životem něco udělala a stále, o tom jen nemluvila.
Kristina Farkasová – rozhodla se změnit svět k lepšímu díky svým studiím a zkušenostem s dětmi a nejen s nimi.
Dominik – rozhodl se narodit, změnit tak své rodiče a motivovat je k dalším osobním i pracovním úspěchům.

Společně vám chceme ukázat, jak si lze rodičovství užívat a neztrácet nervy při každé maličkosti, která se vám přihodí. Zajímá vás víc? Napište nám do komentáře nebo na náš e-mail info@kouzelnavychova.cz, rádi vám na vše odpovíme.

Zodpovědná osoba:

Patrik Zapletal
IČO – 00706019

Autorka:
Kristina Farkasová


Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Předmět

Vaše zpráva