Zábavné hry, které nesmí chybět na žádné oslavě

Zábavné hry co nesmí chybět na žádné oslavě

Tyto hry jsou určeny pro starší děti a dospělé.

Předvádění

Nebaví vás už hry, kdy odpovídáte jen ano nebo ne? Můžete vyzkoušet svým spoluhráčům dávat malé nápovědy, a to pomocí předvádění. Rozdělte se do týmů po dvou, hádat může každý! Svěřte někomu úlohu počítání bodů a ten tým, který bude nejlepší, dostane odměnu. Hra se tak stane zábavnější. Můžete také na papírek napsat určitá slova, která se pak budou losovat a dotyční je budou předvádět.

Přines nejvíc věcí

Skvělá hra, dá se hrát doma při špatném počasí, i venku. Na papírky si napište písmenka, vynechejte však ta písmena, která jsou velmi těžká a nesplnitelná, například y, x, q a podobně. Hru mohou hrát jednotlivci, skupinky, podle aktuální nálady a situace. Vytáhněte si jedno písmeno, vytáhli jste B? Pak musíte v celém domě či venku hledat věci, které začínají na dané písmeno, v našem případě na B. Určete časový úsek, během kterého se budou předměty sbírat. Kdo má nejvíce věcí, ten vyhrává.

Ebook- Jak komunikovat s dětmi

Fotografická hra

Digitální fotoaparát dnes již vlastní každý, vyberte jednoho zástupce, který s fotoaparátem umí trochu pracovat, a nechte jej fotit detaily obyčejných věcí. Fotky potom přeneste do počítače či notebooku a hádejte, co na fotkách vidíte. Nezdá se to, ale je často velmi těžké rozlišit například špičku šroubováku či hlavičku šroubku. Pokud zrovna nemáte fotoaparát po ruce, můžete například stáhnout z internetu pár fotek, které mají dobré rozlišení, malý kousek z nich vyřízněte a můžete začít hádat.

Twister

Pořádáte-li skromnější oslavu, pak je Twister dokonalý. Můžete jej hrát ve dvojici, ve trojici či v pěti lidech. Čím víc lidí, tím je hra složitější, ale o to zábavnější. Roztočte ruletu a jaké místo (barva) na ní padne, tam ma hracím plánu umístíte ruku nebo nohu. Nemáte doma Twister? Nevadí, vystačíte si s kostkou, kterou někdo hodí a kam padne, tam umístíte nohu nebo ruku. Ten, kdo rovnováhu neudrží a padá, automaticky prohrává.

O autorce

Kristina Farkasová

Kristina Farkasová

Jsem mámou jednoho kluka, partnerkou jednoho muže a ráda bych se stala inspirací mnoha rodičů, kteří hledají v mateřství své místo. Rodičovství umí potrápit a každý máme právo dělat chyby, protože chyby jsou důkazem toho, že se o něco snažíme. V případě, že je ale vědomě či nevědomě opakujeme, pak zůstaneme stát stále na jednom místě. Proto jsem vytvořila magazín Kouzelná výchova, ze kterého můžete čerpat inspiraci, zamýšlet se, tvořit si názory, sdílet své pocity a otevřeně komunikovat s lidmi, kteří vás nebudou soudit.

Přidat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.