Zábavné hry, které nesmí chybět na žádné oslavě

Zábavné hry co nesmí chybět na žádné oslavě
Kristina F
Autorem Kristina F

Tyto hry jsou určeny pro starší děti a dospělé.

Předvádění

Nebaví vás už hry, kdy odpovídáte jen ano nebo ne? Můžete vyzkoušet svým spoluhráčům dávat malé nápovědy, a to pomocí předvádění. Rozdělte se do týmů po dvou, hádat může každý! Svěřte někomu úlohu počítání bodů a ten tým, který bude nejlepší, dostane odměnu. Hra se tak stane zábavnější. Můžete také na papírek napsat určitá slova, která se pak budou losovat a dotyční je budou předvádět.

Přines nejvíc věcí

Skvělá hra, dá se hrát doma při špatném počasí, i venku. Na papírky si napište písmenka, vynechejte však ta písmena, která jsou velmi těžká a nesplnitelná, například y, x, q a podobně. Hru mohou hrát jednotlivci, skupinky, podle aktuální nálady a situace. Vytáhněte si jedno písmeno, vytáhli jste B? Pak musíte v celém domě či venku hledat věci, které začínají na dané písmeno, v našem případě na B. Určete časový úsek, během kterého se budou předměty sbírat. Kdo má nejvíce věcí, ten vyhrává.

Ebook- Jak komunikovat s dětmi

Fotografická hra

Digitální fotoaparát dnes již vlastní každý, vyberte jednoho zástupce, který s fotoaparátem umí trochu pracovat, a nechte jej fotit detaily obyčejných věcí. Fotky potom přeneste do počítače či notebooku a hádejte, co na fotkách vidíte. Nezdá se to, ale je často velmi těžké rozlišit například špičku šroubováku či hlavičku šroubku. Pokud zrovna nemáte fotoaparát po ruce, můžete například stáhnout z internetu pár fotek, které mají dobré rozlišení, malý kousek z nich vyřízněte a můžete začít hádat.

Twister

Pořádáte-li skromnější oslavu, pak je Twister dokonalý. Můžete jej hrát ve dvojici, ve trojici či v pěti lidech. Čím víc lidí, tím je hra složitější, ale o to zábavnější. Roztočte ruletu a jaké místo (barva) na ní padne, tam ma hracím plánu umístíte ruku nebo nohu. Nemáte doma Twister? Nevadí, vystačíte si s kostkou, kterou někdo hodí a kam padne, tam umístíte nohu nebo ruku. Ten, kdo rovnováhu neudrží a padá, automaticky prohrává.

Přidat komentář