3 kroky, jak uspat miminko bez pocitu stresu a vyčerpání

3 kroky, jak uspat dítě, bez pocitu stresu a vyčerpání

Znáte to?  Je deset hodin večer a vaše dítě je už po čtvrté vzhůru. Pláče nedá se uklidnit a vy už se cítíte vyčerpaná a zoufalá. Několikrát se také přistihnete, jak pláčete spolu s dítětem. Nosit se nedá, je nakrmené, přebalené, v čistém, bříško ho nebolí a vy křičíte: “pane bože tak co s tebou je?”.

Uspávání trvá hodiny a vám začne připadat, že večery se prodlužují a dny zkracují. Bezesné noci se hromadí a vy začínáte mít pocit, že jste jako máma selhala, protože nedokážete své dítě ani uspat. Nejste schopná poznat, co žádá a upadáte do depresí. Ano jsou mezi námi, rodiče, kteří s tímto nemají problém a jejich dítě spí ukázkově od narození od 20:00h minimálně do 4:00h do rána.

Jak uspat miminko?

Tuto otázku si klade zhruba 25 000 rodičů denně. Rozhodně to není tím, že by tito rodiče byli géniové uměli si poradit s každou situací ani jejich děti nejsou lepší než ty vaše. Každý rodič si potřebuje doma udělat svůj denní plán. A právě o tom, jak na to se dozvíte v úžasném, upřímném a otevřeném průvodci pro rodiče jehož autorkou je báječná máma dvou holčiček Hanka Havrilcová z Nevýchovy.

Pokud stejně jako spousta dalších maminek bojujete s večerním uložením do postýlky a následným uspáváním, nezoufejte, Hanka průvodce rozdělila na  3 snadné kroky, jak dítě uspat bez pocitu stresu a vyčerpání.

Získat edici 0-3 Zdarma

Nenechte si také ujít online vysílání Nevýchovy ZDARMA. Nevýchova tyto online workshopy pořádá pravidelně každý měsíc. Pokud nechcete prošvihnout nadcházející vysílání, přihlašte se už nyní. Téma toho článku je zaměřené na dětské vztekání. Bližší informace naleznete v pozvánce.  Zajímá-li vás, co se probíralo předchozích dílech?  Pak se podívejte na souhrny z předchozích dílů.

WEBINÁŘE

Pro pobavení, a trošku jako provokaci, přikládám pár fotografií mého oblíbeného kamaráda spáče, který usne, kde chce a kdy chce 🙂

Ebook- Jak komunikovat s dětmi

pata spí 1

Pata spí 2

pata spí 3

pata spí 4

pata spí 5

pata spí 6

O autorce

Kristina Farkasová

Kristina Farkasová

Jsem máma, dcera, vnučka i snacha a vím, že je někdy těžké se svými nejbližšími vyjít, natož se s nimi domluvit. Snažím se vám proto ukázat, jak se můžete naučit komunikovat otevřeně a užít si mateřství se svými dětmi naplno. Své myšlenky a názory čerpám z vlastních zkušeností a ze studií psychologie. Zaměřuji se, na vztahy mezi rodiči a dětmi, ale také o komunikaci partnerskou a pracovní.

Se svým partnerem zakladatelem projektu www.bezvymluv.cz Patrikem Zapletalem, se snažíme ukázat lidem, že ve školách nás nenaučí, jak život žít, ale jak hledat jistotu a dělat v životě to, co nechceme. S Patrikem věříme, že každý je hoden život žít tak, jak by chtěl, jen je potřeba umět si nastavit životní cíle a určit si priority.

7 komentářů

Přidat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.