Vánoce očima dětí jsou mnohem více kouzelnější

Vánoce očima dětí jsou mnohem více kouzelnější

Média a okolí nás tlačí a nutí k dokonalosti nejen ve výchově, módě ale také i o Vánocích. Kde je ale psáno, jak skutečně Vánoce mají vypadat a probíhat? Kdo kdy zakázal dělat si Vánoce podle sebe? Stále se vymlouváme, že něco musíme. Musíme upéct, musíme uvařit, musíme nakoupit, musíme zabalit, musíme doplnit, musíme zařídit, musíme vymyslet.

Vánoce jsou svátky klidu a pohody, zkuste je vidět očima dětí

Opravdu velmi často používáme slovo MUSÍM, ale je to skutečně tak? Skutečně všechno musím zvládnout dokonale a když se mi něco nepovede, je po všem? Zblázníme se všichni a je po Vánocích? Ne, takto by to opravdu nemělo být, neměli bychom si vše vyčítat a klást na sebe tak vysoké nároky. Neměli bychom soutěžit se sousedkou o to, kdo bude mít větší stromek a hezčí věnec na dveřích.

Ponořte se do fantazie svých dětí a nechte se inspirovat jimi, vezmou vás tam, kde už jste možná dlouho nebyli

Ebook- Jak komunikovat s dětmi

Bohatě postačí, když si DOMA, ale skutečně doma všichni sednete a řeknete si, co je pro vás to nejdůležitější, bez čeho se vaše Vánoce neobejdou. Zjistěte, kdo co rád dělá, kdo s čím chce pomáhat, klidně si vytvořte rodinný vánoční plán. Rozdělte si úkoly a užívejte si je, alespoň pro jednou. Zapomeňte na všechno, co se musí.

Zastavte se na moment a uvědomte si sami sebe, jak se cítíte, co vás tíží? Nešlo by to snáz? Znáte řešení? Pak se ho nebojte říci nahlas.

O autorce

Kristina Farkasová

Kristina Farkasová

Jsem máma, dcera, vnučka i snacha a vím, že je někdy těžké se svými nejbližšími vyjít, natož se s nimi domluvit. Snažím se vám proto ukázat, jak se můžete naučit komunikovat otevřeně a užít si mateřství se svými dětmi naplno. Své myšlenky a názory čerpám z vlastních zkušeností a ze studií psychologie. Zaměřuji se, na vztahy mezi rodiči a dětmi, ale také o komunikaci partnerskou a pracovní.

Se svým partnerem zakladatelem projektu www.bezvymluv.cz Patrikem Zapletalem, se snažíme ukázat lidem, že ve školách nás nenaučí, jak život žít, ale jak hledat jistotu a dělat v životě to, co nechceme. S Patrikem věříme, že každý je hoden život žít tak, jak by chtěl, jen je potřeba umět si nastavit životní cíle a určit si priority.

Přidat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.