Vánoce očima dětí jsou mnohem více kouzelnější

Vánoce očima dětí jsou mnohem více kouzelnější

Média a okolí nás tlačí a nutí k dokonalosti nejen ve výchově, módě ale také i o Vánocích. Kde je ale psáno, jak skutečně Vánoce mají vypadat a probíhat? Kdo kdy zakázal dělat si Vánoce podle sebe? Stále se vymlouváme, že něco musíme. Musíme upéct, musíme uvařit, musíme nakoupit, musíme zabalit, musíme doplnit, musíme zařídit, musíme vymyslet.

Vánoce jsou svátky klidu a pohody, zkuste je vidět očima dětí

Opravdu velmi často používáme slovo MUSÍM, ale je to skutečně tak? Skutečně všechno musím zvládnout dokonale a když se mi něco nepovede, je po všem? Zblázníme se všichni a je po Vánocích? Ne, takto by to opravdu nemělo být, neměli bychom si vše vyčítat a klást na sebe tak vysoké nároky. Neměli bychom soutěžit se sousedkou o to, kdo bude mít větší stromek a hezčí věnec na dveřích.

Ponořte se do fantazie svých dětí a nechte se inspirovat jimi, vezmou vás tam, kde už jste možná dlouho nebyli

Ebook- Jak komunikovat s dětmi

Bohatě postačí, když si DOMA, ale skutečně doma všichni sednete a řeknete si, co je pro vás to nejdůležitější, bez čeho se vaše Vánoce neobejdou. Zjistěte, kdo co rád dělá, kdo s čím chce pomáhat, klidně si vytvořte rodinný vánoční plán. Rozdělte si úkoly a užívejte si je, alespoň pro jednou. Zapomeňte na všechno, co se musí.

Zastavte se na moment a uvědomte si sami sebe, jak se cítíte, co vás tíží? Nešlo by to snáz? Znáte řešení? Pak se ho nebojte říci nahlas.

O autorce

Kristina Farkasová

Kristina Farkasová

Jsem mámou jednoho kluka, partnerkou jednoho muže a ráda bych se stala inspirací mnoha rodičů, kteří hledají v mateřství své místo. Rodičovství umí potrápit a každý máme právo dělat chyby, protože chyby jsou důkazem toho, že se o něco snažíme. V případě, že je ale vědomě či nevědomě opakujeme, pak zůstaneme stát stále na jednom místě. Proto jsem vytvořila magazín Kouzelná výchova, ze kterého můžete čerpat inspiraci, zamýšlet se, tvořit si názory, sdílet své pocity a otevřeně komunikovat s lidmi, kteří vás nebudou soudit.

Přidat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.