Rady a tipy, jak dítě naučit, aby si alespoň chvíli hrálo samo

rady a tipy aby si dítě samo hrálo

Stále se setkávám s lidmi, kteří říkají, že si odpočinou, až bude to jejich dítko větší a bude se umět zabavit samo. Není to ale vůbec pravda. I malé dvouleté dítě se může naučit, aby si hrálo samo. Jestli chcete vědět, jak na to, nezavírejte stránku a podívejte se na video, stačí pouze kliknout na tlačítko níže.

Video nevychovy zdarma

Všichni rodiče by se měli zaměřit hlavně na komunikaci s dětmi. Opravdu jim říkáte to, co potřebují slyšet? Nebo jim říkáte to, co považujete za správné? Zabavit dítě je pro některé doslova nemožný úkol, proč ale?

  • “Pokud už rodiče sami používají slovíčko NEJDE TO, je logické, že to nepůjde.“

Zkusme vzít v potaz to, že děti jsou na tom stejně, jako my, anebo my jsme na tom stejně, jako oni. Jednoduše tedy řečeno, dospělí i děti jsou si rovni, jen děti nemají ještě tolik informací, zkušeností a prožitků, jako my. Je tedy jen na nás rodičích,  jak ovlivníme své děti a kterým směrem je budeme vést.

  • “Naslouchejte svým dětem o trochu víc, než doteď.”

Mohlo by vás zajímat:

Ebook- Jak komunikovat s dětmi

Článek:  Objevte tajemství spokojených rodičů

Článek: Dvě myšlenky o tom, jak se může dítě cítit, když zůstane nepochopené

Článek: Pravda o sobeckých dětech které nechtějí půjčovat svoje hračky

Magazín: online magazín – “Téma na Vaše přání”

O autorce

Kristina Farkasová

Kristina Farkasová

Jsem mámou jednoho kluka, partnerkou jednoho muže a ráda bych se stala inspirací mnoha rodičů, kteří hledají v mateřství své místo. Rodičovství umí potrápit a každý máme právo dělat chyby, protože chyby jsou důkazem toho, že se o něco snažíme. V případě, že je ale vědomě či nevědomě opakujeme, pak zůstaneme stát stále na jednom místě. Proto jsem vytvořila magazín Kouzelná výchova, ze kterého můžete čerpat inspiraci, zamýšlet se, tvořit si názory, sdílet své pocity a otevřeně komunikovat s lidmi, kteří vás nebudou soudit.

1 Komentář

  • Dobrý den,

    pro lepší čitelnost doporučuji zaměřit se na stylistiku, gramatiku. Ač myšlenky mohou být pěkné, především díky velmi špatné práci s interpunkcí bylo čtení článku nesrozumitelným trápením. I přesto přeji hodně úspěchů, cíl máte pěkný.

Přidat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.