Rady a tipy, jak dítě naučit, aby si alespoň chvíli hrálo samo

rady a tipy aby si dítě samo hrálo

Stále se setkávám s lidmi, kteří říkají, že si odpočinou, až bude to jejich dítko větší a bude se umět zabavit samo. Není to ale vůbec pravda. I malé dvouleté dítě se může naučit, aby si hrálo samo. Jestli chcete vědět, jak na to, nezavírejte stránku a podívejte se na video, stačí pouze kliknout na tlačítko níže.

Video nevychovy zdarma

Všichni rodiče by se měli zaměřit hlavně na komunikaci s dětmi. Opravdu jim říkáte to, co potřebují slyšet? Nebo jim říkáte to, co považujete za správné? Zabavit dítě je pro některé doslova nemožný úkol, proč ale?

  • “Pokud už rodiče sami používají slovíčko NEJDE TO, je logické, že to nepůjde.“

Zkusme vzít v potaz to, že děti jsou na tom stejně, jako my, anebo my jsme na tom stejně, jako oni. Jednoduše tedy řečeno, dospělí i děti jsou si rovni, jen děti nemají ještě tolik informací, zkušeností a prožitků, jako my. Je tedy jen na nás rodičích,  jak ovlivníme své děti a kterým směrem je budeme vést.

  • “Naslouchejte svým dětem o trochu víc, než doteď.”

Mohlo by vás zajímat:

Ebook- Jak komunikovat s dětmi

Článek:  Objevte tajemství spokojených rodičů

Článek: Dvě myšlenky o tom, jak se může dítě cítit, když zůstane nepochopené

Článek: Pravda o sobeckých dětech které nechtějí půjčovat svoje hračky

Magazín: online magazín – “Téma na Vaše přání”

O autorce

Kristina Farkasová

Kristina Farkasová

Jsem máma, dcera, vnučka i snacha a vím, že je někdy těžké se svými nejbližšími vyjít, natož se s nimi domluvit. Snažím se vám proto ukázat, jak se můžete naučit komunikovat otevřeně a užít si mateřství se svými dětmi naplno. Své myšlenky a názory čerpám z vlastních zkušeností a ze studií psychologie. Zaměřuji se, na vztahy mezi rodiči a dětmi, ale také o komunikaci partnerskou a pracovní.

Se svým partnerem zakladatelem projektu www.bezvymluv.cz Patrikem Zapletalem, se snažíme ukázat lidem, že ve školách nás nenaučí, jak život žít, ale jak hledat jistotu a dělat v životě to, co nechceme. S Patrikem věříme, že každý je hoden život žít tak, jak by chtěl, jen je potřeba umět si nastavit životní cíle a určit si priority.

1 Komentář

  • Dobrý den,

    pro lepší čitelnost doporučuji zaměřit se na stylistiku, gramatiku. Ač myšlenky mohou být pěkné, především díky velmi špatné práci s interpunkcí bylo čtení článku nesrozumitelným trápením. I přesto přeji hodně úspěchů, cíl máte pěkný.

Přidat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.