Příznaky těhotenství

Zpozdila se Vám perioda a Vy přemýšlíte nad tím, jestli jste gravidní, nebo nejste? Máte ještě počkat? Koupit si v lékárně těhotenský test? Nebo se objednat k ženskému lékaři?

Ptáte se, jak poznat, že jste těhotná? Na to se ptá mnoho žen, i ty, které těhotné nejsou. Zpozdí-li se perioda, kladete si otázku, jsem vážně těhotná? Odpověď získáte díky těhotenskému testu a také díky návštěvě lékaře.

Určující projevy gravidity

Dříve, než se vydáte na nákup do lékárny nebo zvednete sluchátko a rozhodnete se zavolat a objednat se k ženskému lékaři, pročtěte si projevy těhotenství. Rozdělují se na jisté, pravděpodobné a nejisté.

Jisté projevy

–        Gravidita se potvrdí těhotenským testem, odběrem krve, ultrazvukem

Pravděpodobné projevy

–        Zvětšená děloha

–        Sliznice pochvy je zbarvená fialově

–        Vynechání periody

–        Vnější pohlavní orgány prosáknou

Ebook- Jak komunikovat s dětmi

Nejisté projevy

–        Hustý výtok bělavé barvy

–        Závratě, bolesti hlavy, možné mdloby

–        Zvětšování ňader, mohou být citlivější a bolestivější

–        Ptyalismus – zvýšené tvoření slin

–        Náladovost, změny chuti, citlivější na různé pachy, únava

–        Časté močení, citlivost a pobolívání v podbřišku

Test gravidity

Jestliže na sobě pozorujete některé projevy, které jsou výše popsané, pak je dobré si zakoupit test gravidity. S jeho pomocí budete vědět, jestli těhotná jste, či nejste. Je mnoho testů gravidity, ty pracují tak, že zjistí přítomnost těhotenského hormonu HCG, který je v moči. Proužek, na který budete močit, v sobě má chemikálie. Ty pak na tento těhotenský hormon reagují tím, že se zabarví. Tak zjistíte výsledek. Většinou už od osmého dne od oplodnění testy prokážou, zda jste těhotná či nikoliv. Je však také možné, že výsledek může být nesprávný. Pokud se tedy perioda neobjeví ani během několika příštích dní, pak test zopakujte.

Vyšetření u doktora

Kdy je nejlepší doba zajít na vyšetření k ženskému doktorovi? Zhruba týden až dva poté, co Vám vynechá perioda. Ženský doktor udělá vyšetření ultrazvukem a pak Vám s určitostí řekne, jestli jste těhotná, nebo ne.

O autorce

Kristina Farkasová

Kristina Farkasová

Jsem máma, dcera, vnučka i snacha a vím, že je někdy těžké se svými nejbližšími vyjít, natož se s nimi domluvit. Snažím se vám proto ukázat, jak se můžete naučit komunikovat otevřeně a užít si mateřství se svými dětmi naplno. Své myšlenky a názory čerpám z vlastních zkušeností a ze studií psychologie. Zaměřuji se, na vztahy mezi rodiči a dětmi, ale také o komunikaci partnerskou a pracovní.

Se svým partnerem zakladatelem projektu www.bezvymluv.cz Patrikem Zapletalem, se snažíme ukázat lidem, že ve školách nás nenaučí, jak život žít, ale jak hledat jistotu a dělat v životě to, co nechceme. S Patrikem věříme, že každý je hoden život žít tak, jak by chtěl, jen je potřeba umět si nastavit životní cíle a určit si priority.

Přidat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.