Nevolnost v těhotenství aneb jak na ni a co pomohlo mně?

Lucie Haková
Napsala Lucie Haková

Některé ženy jakoby o těhotenství ani nevěděly a jiné téměř první trimestr stráví na toaletě. Jsem opravdu ráda, že  toto druhé těhotenství, netrávím na toaletě tak často. Ano. Uhodli jste. Už po druhé se stanu maminkou. A chci se s vámi poděli o to, co pomáhá na nevolnosti v těhotenství, tedy alespoň mě.

Kdy přicházejí ranní nevolnosti v těhotenství?

Je to dost různé, některé ženy můžou trpět hned od prvních dnů po zjištění těhotenství. U některých žen nevolnosti nastávají i později. Nejhorší bývá první trimestr > tedy zhruba do 13. týdne těhotenství, ale spousta, žen si toto neradostné období protáhne o pár týdnů navíc, a některé dokonce až do porodu.

Na ranní nevolnosti trpím i já, ale já spíše trpím na večerní nevolnosti v těhotenství. Nevolno mi bývá často i po celý den, ale ty večery jsou nejhorší.

Co pomáhá na nevolnost v těhotenství?

Co pomáhá na nevolnost v těhotenství?

Každé nastávající mamince pomáhá něco jiného. Velmi známou věcí jsou zázvorová lízátka proti nevolnosti v těhotenství. Dají se koupit v lékárně, ale já s nimi zkušenost nemám.

Mým tajemstvím, jak na nevolnost v těhotenství jsou suchary > kukuřičné nebo Grahamové plátky. Na žaludek mi opravdu pomáhají. Sice je mi pořád nevolno, ale nezvracím tolik jako u syna.

Ebook- Jak komunikovat s dětmi

Dále jsem přišla na pár věcí, co mi pomáhají si žaludek udržet v klidu. Jsou to studené jogurty, ledové pití nebo zmrzlina. Slyšela jsem i o studené okurce, ale tu jsem nezkoušela.

Strava v těhotenství při nevolnosti

Důležité je jíst menší porce a častěji. A hlavně nepít hned po jídle. Nechat si chvíli na trávení. Mě je nejvíce zle po obyčejné vodě, kterou běžně piji, ale na to jsem byla připravená už z předchozího těhotenství. Piji jemně perlivou vodu, šťávy nebo bylinkové čaje.

Strava by měla obsahovat zeleninu a ovoce. Jídlo by mělo být takové, aby se dalo lehce strávit a nebylo vám těžko.

U syna mi by bylo hůře a první týdny jsem jedla jen suché pečivo. Nyní buď už vím, jak na to nebo mé nevolnosti nejsou tak velké. V první těhotenství, mi doktor doporučoval jogurty, ale ty jsem jít nemohla stačilo mi jogurt jen otevřít a už se mi zvedal žaludek. Klasický ovocný jogurt jsem zatím nezkoušela, možná ze strachu, ale smetánky a vanilkové tvarohy mi nevadí.

Krásné těhotenství všem, které si tento článek přečetly

O autorce

Lucie Haková

Lucie Haková

Jsem žena, která vždy snila o rodině. Nikdo mi, ale v mé představě neřekl jaká dřina „to“ mateřství je. Nepověděli mi, že mateřská dovolená vůbec není dovolená. A už vůbec mě nenapadlo, že výchova může být tak těžká! Stále se učím být dobrou matkou. Mateřství je to nejtěžší a zároveň nejúžasnější co mě v mém životě potkalo. Své zkušenosti ráda předám dál všem tápajícím maminkám.

Přidat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.