Zábavné hry, které nesmí chybět na žádné oslavě

Zábavné hry co nesmí chybět na žádné oslavě

Tyto hry jsou určeny pro starší děti a dospělé.

Předvádění

Nebaví vás už hry, kdy odpovídáte jen ano nebo ne? Můžete vyzkoušet svým spoluhráčům dávat malé nápovědy, a to pomocí předvádění. Rozdělte se do týmů po dvou, hádat může každý! Svěřte někomu úlohu počítání bodů a ten tým, který bude nejlepší, dostane odměnu. Hra se tak stane zábavnější. Můžete také na papírek napsat určitá slova, která se pak budou losovat a dotyční je budou předvádět.

Přines nejvíc věcí

Skvělá hra, dá se hrát doma při špatném počasí, i venku. Na papírky si napište písmenka, vynechejte však ta písmena, která jsou velmi těžká a nesplnitelná, například y, x, q a podobně. Hru mohou hrát jednotlivci, skupinky, podle aktuální nálady a situace. Vytáhněte si jedno písmeno, vytáhli jste B? Pak musíte v celém domě či venku hledat věci, které začínají na dané písmeno, v našem případě na B. Určete časový úsek, během kterého se budou předměty sbírat. Kdo má nejvíce věcí, ten vyhrává.

vánoce ježíšek dárky na vánoce tipy na vánoční dárky dárky pro děti vánoční dárky pro děti vánoční dárky pro rodiče přijde letos ježíšek existuje ježíšek dárky pod stromeček dárky k vánocům pro děti dárky vánoce vánoční úklid tvoření s dětmi vánoce

Fotografická hra

Digitální fotoaparát dnes již vlastní každý, vyberte jednoho zástupce, který s fotoaparátem umí trochu pracovat, a nechte jej fotit detaily obyčejných věcí. Fotky potom přeneste do počítače či notebooku a hádejte, co na fotkách vidíte. Nezdá se to, ale je často velmi těžké rozlišit například špičku šroubováku či hlavičku šroubku. Pokud zrovna nemáte fotoaparát po ruce, můžete například stáhnout z internetu pár fotek, které mají dobré rozlišení, malý kousek z nich vyřízněte a můžete začít hádat.

Twister

Pořádáte-li skromnější oslavu, pak je Twister dokonalý. Můžete jej hrát ve dvojici, ve trojici či v pěti lidech. Čím víc lidí, tím je hra složitější, ale o to zábavnější. Roztočte ruletu a jaké místo (barva) na ní padne, tam ma hracím plánu umístíte ruku nebo nohu. Nemáte doma Twister? Nevadí, vystačíte si s kostkou, kterou někdo hodí a kam padne, tam umístíte nohu nebo ruku. Ten, kdo rovnováhu neudrží a padá, automaticky prohrává.

O autorce

Kristina Farkasová

Kristina Farkasová

Jsem máma, dcera, vnučka i snacha a vím, že je někdy těžké se svými nejbližšími vyjít, natož se s nimi domluvit. Snažím se vám proto ukázat, jak se můžete naučit komunikovat otevřeně a užít si mateřství se svými dětmi naplno. Své myšlenky a názory čerpám z vlastních zkušeností a ze studií psychologie. Zaměřuji se, na vztahy mezi rodiči a dětmi, ale také o komunikaci partnerskou a pracovní.

Se svým partnerem zakladatelem projektu www.bezvymluv.cz Patrikem Zapletalem, se snažíme ukázat lidem, že ve školách nás nenaučí, jak život žít, ale jak hledat jistotu a dělat v životě to, co nechceme. S Patrikem věříme, že každý je hoden život žít tak, jak by chtěl, jen je potřeba umět si nastavit životní cíle a určit si priority.

Přidat komentář