Rady a tipy, jak dítě naučit, aby si alespoň chvíli hrálo samo

Stále se setkávám s lidmi, kteří říkají, že si odpočinou, až bude to jejich dítko větší a bude se umět zabavit samo. Není to ale vůbec pravda. I malé dvouleté dítě se může naučit, aby si hrálo samo. Jestli chcete vědět, jak na to, nezavírejte stránku a podívejte se na video, stačí pouze kliknout na tlačítko níže.

Video nevychovy zdarma

Všichni rodiče by se měli zaměřit hlavně na komunikaci s dětmi. Opravdu jim říkáte to, co potřebují slyšet? Nebo jim říkáte to, co považujete za správné? Zabavit dítě je pro některé doslova nemožný úkol, proč ale?

  • “Pokud už rodiče sami používají slovíčko NEJDE TO, je logické, že to nepůjde.“

Zkusme vzít v potaz to, že děti jsou na tom stejně, jako my, anebo my jsme na tom stejně, jako oni. Jednoduše tedy řečeno, dospělí i děti jsou si rovni, jen děti nemají ještě tolik informací, zkušeností a prožitků, jako my. Je tedy jen na nás rodičích,  jak ovlivníme své děti a kterým směrem je budeme vést.

  • „Naslouchejte svým dětem o trochu víc, než doteď.“

Mohlo by vás zajímat:

Článek:  Objevte tajemství spokojených rodičů

Článek: Dvě myšlenky o tom, jak se může dítě cítit, když zůstane nepochopené

Článek: Pravda o sobeckých dětech které nechtějí půjčovat svoje hračky

Magazín: online magazín – „Téma na Vaše přání“

Kristina Farkasová
Jsem máma, dcera, vnučka i snacha a vím, že je někdy těžké se svými nejbližšími vyjít, natož se s nimi domluvit. Snažím se vám proto ukázat, jak se můžete naučit komunikovat otevřeně a užít si mateřství se svými dětmi naplno. Své myšlenky a názory čerpám z vlastních zkušeností a ze studií psychologie. Zaměřuji se, na vztahy mezi rodiči a dětmi, ale také o komunikaci partnerskou a pracovní.

Se svým partnerem zakladatelem projektu www.bezvymluv.cz Patrikem Zapletalem, se snažíme ukázat lidem, že ve školách nás nenaučí, jak život žít, ale jak hledat jistotu a dělat v životě to, co nechceme. S Patrikem věříme, že každý je hoden život žít tak, jak by chtěl, jen je potřeba umět si nastavit životní cíle a určit si priority.

Podělte se s ostatními:

Komentáře k “Rady a tipy, jak dítě naučit, aby si alespoň chvíli hrálo samo

  1. Dobrý den,

    pro lepší čitelnost doporučuji zaměřit se na stylistiku, gramatiku. Ač myšlenky mohou být pěkné, především díky velmi špatné práci s interpunkcí bylo čtení článku nesrozumitelným trápením. I přesto přeji hodně úspěchů, cíl máte pěkný.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *