Mamiee.cz – Interaktivní pomůcky pro děti, rodiče i seniory

Mamiee - Pomůcky pro děti, rodiče i seniory

Dnes bych vám chtěla představit webové stránky, které mě v nedávné době zaujaly. Jedná se o web www.mamiee.cz a  jejich novinku: Plánovací magnety aneb sestav si svůj den. Tato pomůcka se mi velmi líbí, a to z jednoho prostého důvodu. Můžete s ní  dítěti předat kus zodpovědnosti a zároveň nemusíte celé dny přemýšlet nad tím, jak to udělat, abyste mu něco připomněli.

Děti milují hry a milují, když mohou o sobě a svých činech rozhodovat. S touto pomůckou jim to můžete jednoduše dopřát. Magnetický plánovač je vhodný pro děti od 3 do 10 let, ale využít ho mohou také dospělí.

V balení naleznete magnety s domácími činnostmi a s hygienickými návyky, které můžete různě kombinovat. Prozatím je v nabídce 28 činností a můžeme taky prozradit, že přibývat budou další.

S čím Vám magnetický plánovač může pomoci?

 • Pomůže dítěti rozvíjet pozitivní a přirozené sebevědomí
 • Díte se učí samostatnosti a zodpovědnosti za svou osobu a své činy
 • Dítě se učí být nezávislé a trénuje si rozhodování
 • Motivuje děti k plnění daných úkolů
 • Plánovač také pozitivně ovlivňuje chování dětí a dodává jim zdravé sebevědomí

Pro koho je plánovací tabule Mamiee určená?

 • Pro předškoláky i jejich rodiče
 • Pro děti s různými poruchami (dysfázie, Aspergerův syndrom, autismus, ADHD, ADD apod.), jejich rodiče a speciální pedagogy
 • Učitele v mateřských školách a speciálních základních školách
 • Pro lékaře

Protože víme, že na internetu je podobných pomůcek pro rodiče spoustu a je hrozně těžké si vybrat, rozhodla jsem se autorce projektu Mamiee.cz položit doufám ty nejdůležitější otázky, na které se nám dostalo otevřených a laskavých odpovědí.

Markéto, co vlastně projekt Mamiee.cz je?

Mamiee je e-shop, ale zároveň také značka výrobků, které jsem začala navrhovat. Začala jsem s už zmíněnými nálepkami s obrázky a postupně přidala další hračky a edukační pomůcky.  Jako moto používám „Produkty, které pomáhají“.

Plně to vystihuje, o co se snažím. Nechci být pouze e-shop s hračkami, ale chci nabízet hračky a pomůcky, které děti rozvíjí a podporují je v jejich kreativitě a také jim ulehčují život.

Co Vás vedlo k vytvoření pomůcek pro děti?

Značka Mamiee vznikla tak trochu náhodou. Přivedly mě k ní vlastní děti a děti přátel.  Za vším vlastně stojí můj starší syn, který za mnou neustále chodil s tím, že nemůže něco najít a trvalo mu uklízení.

Přemýšlela jsem, jak to jemu i sobě ulehčit, a tak jsem se rozhodla polepit skříně piktogramy, které dítěti pomohou s orientací. A povedlo se. Syn se rázem osamostatnil a byl z toho nadšený.

Navíc se brzy ukázalo, že jsou pomocníky i pro starší členy širší rodiny, kteří mohou mít také problémy s orientací v prostoru.

Jaký je cíl nebo vize projektu Mamiee?

Chtěla bych, aby můj e-shop soustředil na jednom místě hračky a doplňky, které podporují motoriku, psychický rozvoj a jsou vhodné i pro děti se speciálními potřebami (ADHD, poruchy soustředění apod.). Také jsou vkusné a kvalitní. Nebráním se ale také dovozu hraček a praktických pomůcek i ze zahraničí.

Pomáháte rodičům, jak plánovat dětem denní program?

Ano – jak rodičům, tak dětem. Děti samozřejmě potřebují svůj prostor pro volné aktivity během dne, ale důležité milníky dne jim pomáhají s orientací v čase i v průběhu dne.

Upevňuje to jejich denní rutinu a z rutiny pak vyplývá jistota očekávání – tj. dítě ví, co teď bude následovat a co ho čeká. Navíc se tím můžou snížit stresové situace mezi rodiči a dětmi, když dítě ví v předstihu, jaký je plán.

Můžete prosím vypsat, jaké všechny pomůcky nabízíte?

Jsou to zejména Magnetické edukační tabule CO BUDU DNES DĚLAT?, MOJE ZOUBKY a UŽ TO DOKÁŽU.  A také již zmíněná novinka magnety SESTAV SI SVŮJ DEN. V neposlední řadě i omyvatelné štítky s piktogramy pro úklid oblečení a hraček.

Oblíbené jsou také hlavolamy, které podporují soustředění.

vánoce ježíšek dárky na vánoce tipy na vánoční dárky dárky pro děti vánoční dárky pro děti vánoční dárky pro rodiče přijde letos ježíšek existuje ježíšek dárky pod stromeček dárky k vánocům pro děti dárky vánoce vánoční úklid tvoření s dětmi vánoce

Magnetická tabule – „UŽ TO DOKÁŽU“

Magnetická tabule - Už to dokážu

S čím pomáhá?

 • Děti jsou hravou formou motivovány zvládat denní rutinu a návyky
 • Platí pravidlo, že 1 obrázek je za 1000 slov (vizualizace činnosti)
 • Skvělá motivace pro krátkodobé i dlouhodobé cíle
 • Posiluje pozitivně správné chování
 • Pomáhá eliminovat reakce založené na vzdoru
 • Snižuje náročnost stresových situací pro rodiče při denní rutině

Magnetická tabule – „MOJE ZOUBKY“

Magnetická tabule - Moje zoubky

 

S čím pomáhá?

 • Děti jsou hravou formou motivovány zvládat denní rutinu čištění zoubků
 • Fixují si nenásilnou formou orientaci v čase (ráno, večer) a časový průběh týdne (víkendové dny jsou pro přehlednost vyznačeny různou barevností). Platí pravidlo, že 1 obrázek je za 1000 slov (vizualizace činnosti).
 • Děti se učí denní návyky
 • Pomáhá eliminovat reakce založené na vzdoru
 • Snižuje náročnost stresových situací pro rodiče při denní rutině
 • Rozměr tabule: 30 x 15 cm

Magnetická tabule bez piktogramů – „PLÁNUJ SI SVŮJ DEN“

Magnetická tabule - Plánuj si svůj den

S čím pomáhá?

 • Magnetická tabule – „PLÁNUJ SI SVŮJ DEN“ umožní naplánovat si činnosti na celý den.
 • Dítě si trénuje paměť a časovou orientaci
 • Motivuje se ke splnění daných činností
 • Ukládá si do paměti denní režim – učí se být samostatné
 • Cítí velkou zodpovědnost a odpovídá za své činy
 • Rozměr tabule: 32 x 49 cm

Na webu naleznete také samolepky, piktogramy pro děti i seniory, montessori hračky, pomůcky a hlavolamy, společenské hry, stavebnice, samolepky na auto, hračky a pomůcky pro děti se specifickými potřebami a spoustu dalšího.

V případě, že budete potřebovat poradit nebo si zkrátka nebudete umět vybrat, kontaktujte autorku projektu Mamiee, Mgr. Markétu Laube na tel.: +420 602 267 575 nebo na e-mailu obchod@mamiee.cz, a ta vám ráda vaše dotazy zodpoví.

O autorce

Kristina Farkasová

Kristina Farkasová

Jsem máma, dcera, vnučka i snacha a vím, že je někdy těžké se svými nejbližšími vyjít, natož se s nimi domluvit. Snažím se vám proto ukázat, jak se můžete naučit komunikovat otevřeně a užít si mateřství se svými dětmi naplno. Své myšlenky a názory čerpám z vlastních zkušeností a ze studií psychologie. Zaměřuji se, na vztahy mezi rodiči a dětmi, ale také o komunikaci partnerskou a pracovní.

Se svým partnerem zakladatelem projektu www.bezvymluv.cz Patrikem Zapletalem, se snažíme ukázat lidem, že ve školách nás nenaučí, jak život žít, ale jak hledat jistotu a dělat v životě to, co nechceme. S Patrikem věříme, že každý je hoden život žít tak, jak by chtěl, jen je potřeba umět si nastavit životní cíle a určit si priority.

Přidat komentář