Video Nevýchovy: Na tohle děti slyší!

Video Nevýchova.cz: Na tohle děti slyší!

Pro všechny, kteří nás sledují a pravidelně čtou, mám hned na začátku vzkaz. Nemusíte tento článek číst až do konce, zde je Váš odkaz na video Katky Králové z živého vysílání. Pokud jste vysílání ještě neviděli, určitě si s Katkou udělejte prožitkové cvičení, které vám ve videu ukáže. Toto video je část záznamu z vysílání na téma „Co dělat, když miminko pláče a vy už nevíte, co s ním“.

A teď pro vás, kteří nás vidíte a čtete úplně poprvé. Katka Králová z Nevýchovy pořádá každý měsíc online webináře na různá témata, která rodiče trápí. Vysílání je vždy přístupné ke zhlédnutí v daný den do půlnoci. Nevýchova se tentokrát rozhodla důležitou část z minulého vysílání zveřejnit a my vám doporučujeme video zhlédnout a prožitkové cvičení si s Katkou rozhodně udělat.

Proč? Protože Katka se sice v minulém živém vysílání zaměřila na neutišitelný pláč miminek, ale zmíněné tři zásady jsou moc důležité pro dobrou komunikaci s dítětem a neplatí to pouze na miminka. Tyto zásady můžete použít s jakkoliv starým dítětem, protože ta klíčová věc v rodičovství je právě ve změně vašeho nastavení. Níže můžete vidět první důležitou věc, kterou můžete ovlivnit spoustu dalších věcí. Více už vám neprozradím, pro přesun na video klikněte na tlačítko níže.

Video nevychovy zdarma

Ebook- Jak komunikovat s dětmi

1. Změna nastavení rodiče

Zbavte se předsudků, zkrátka nemějte žádné předsudky vůči ostatním. Katka uvedla krásný příklad: „Pokud si o někom myslím, že je blbec, bude pro mě blbcem napořád.“  Proto se zbavte všech předsudků a nezkoumejte, co zabírá na dítě vaší kamarádky, ale snažte se své dítě pochopit a naučit se mu porozumět.

  • Začněte sledovat své dítě, zaktivujete tak své instinkty

Řekněte svým dětem, co cítíte a jak to potřebujete udělat. Požádejte o pomoc a sdílejte potřeby dítěte.  Začněte místo dlouhého a bezvýznamného vyhledávání na internetu vnímat pocity a signály, které vám dítě dává.

Zajímá vás, co se probíralo v předchozích webinářích? Podívejte se do sekce “Webináře”

O autorce

Kristina Farkasová

Kristina Farkasová

Jsem máma, dcera, vnučka i snacha a vím, že je někdy těžké se svými nejbližšími vyjít, natož se s nimi domluvit. Snažím se vám proto ukázat, jak se můžete naučit komunikovat otevřeně a užít si mateřství se svými dětmi naplno. Své myšlenky a názory čerpám z vlastních zkušeností a ze studií psychologie. Zaměřuji se, na vztahy mezi rodiči a dětmi, ale také o komunikaci partnerskou a pracovní.

Se svým partnerem zakladatelem projektu www.bezvymluv.cz Patrikem Zapletalem, se snažíme ukázat lidem, že ve školách nás nenaučí, jak život žít, ale jak hledat jistotu a dělat v životě to, co nechceme. S Patrikem věříme, že každý je hoden život žít tak, jak by chtěl, jen je potřeba umět si nastavit životní cíle a určit si priority.

Přidat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.