Rozhovor se studentkou VŠ a začínající podnikatelkou Adél

Rozhovor - Adéla Třetinová

Milí čtenáři, dnes jsem se rozhodla s vámi podělit o rozhovor s jednou mladou a energickou slečnou, která se právě díky rodinnému zázemí, své touze a vytrvalosti rozhodla pomoci lidem se stravovacími návyky, pohybem i osobním rozvojem. Při plnění svého snu ještě zvládne studovat vysokou školu a užívat si každého nového dne.

Ahoj Adél předem Ti moc děkuji za čas, který si obětovala rozhovoru pro náš magazín. Naše čtenáře by určitě zajímalo, kdo vlastně jsi? Můžeš nám o sobě něco prozradit?

Moc Tě zdravím a děkuji za příležitost rozhovoru ve Vašem magazínu. Jmenuji se Adéla Třetinová a pocházím z malé vesničky Hutisko-Solanec ve Zlínském kraji. Na jaře mi bylo 20 let a studuji vysokou školu v Brně. Kromě toho jsem se ale vrhla i na podnikatelskou cestu díky jednomu projektu, který mi hodně pomáhá na cestě osobního rozvoje.

Nejraději se věnuji zdravému životnímu stylu – cvičení, zdravá strava, jóga. Dále mě naplňuje osobní rozvoj a psaní mého blogu. Ráda cestuji do velkých měst poznávat nová místa, ale mám ráda i přírodu, protože v ní vždy načerpám energii. www.adelatretinova.cz

Mě i naše čtenáře by zajímalo, co Tě motivovalo k tomu vytvořit si svůj blog?

Mít svůj vlastní blog bylo mé přání už pár let. Dřív jsem se bála jít si za svými sny, protože v dnešní době je blogů opravdu dost a také jsem se bála názoru ostatních lidí. Díky osobnímu rozvoji jsem si uvědomila, že je třeba si život naplno užít a plnit si sny. Já si žiji vlastní život a je na mě, jaký si ho udělám a pro co se rozhodnu. Proto jsem se přestala bát názorů ostatních a šla si za svým snem. Ale proč to tedy bylo mým snem? Protože mě baví psát a předávat něco druhým lidem.

I kdyby to, co píši mělo pomoct jen jednomu člověku, tak i za to jsem moc ráda.

Proč ses rozhodla zrovna pro fitness a osobní rozvoj?

Cvičení a zdravé stravě se věnuji již přes 3 roky. Spousta lidí má blog na téma zdravý životní styl, hubnutí, zdravá strava. Chtěla jsem se odlišit a spojit tyto dvě témata dohromady, protože do sebe zapadají. Aby bylo naše tělo kompletně zdravé, musíme se o něj starat jak po fyzické, tak po psychické stránce. Dřív jsem sice cvičila a jedla zdravě, ale tím, že jsem měla negativní myšlení, jsem nebyla kompletně šťastná a zdravá. Proto chci tuto myšlenku předávat co nejvíce lidem, aby se o sebe starali jak z vnější stránky, tak z té vnitřní.

Jak ses ve svém věku k osobnímu rozvoji dostala? Kde jsi o osobním rozvoji slyšela poprvé? 

Osobnímu rozvoji jsem se začala věnovat asi před půl rokem, když se mi do rukou dostala kniha „Mnich, který prodal své ferrari“. Tuhle knížku doporučuji opravdu všem, mohou ji číst jak mladší, tak starší. Je o životě, přítomném okamžiku a o plnění snů.  Při čtení této knihy jsem začala na YouTube objevovat videa o osobním rozvoji.

Začalo mě to čím dál více zajímat, a tak jsem si udělala členství v knihovně a začala číst neustále knihy o osobním rozvoji, o životě a o tom, jak to všechno funguje. Osobní rozvoj mě zaujal proto, protože mění život k lepšímu. Každý máme myšlenky a pokud je začneme měnit z negativních na ty pozitivní, tak se to na našem životě podepíše a do života nám začnou chodit čím dál krásnější věci a pozitivní okolnosti.

Jaké bylo tvé dětství? Dokázala bys popsat, jak s tebou rodiče jednali? Cítila jsi důvěru/nedůvěru, respekt?

Moje dětství bylo krásné a jsem za něj moc ráda. Jsem hlavně ráda za tu dobu, ve které jsem vyrůstala. V té době jsme si hráli venku, dělali různé sporty a aktivity. Neměla jsem moc tušení, co to je mobil nebo tablet a jsem za to ráda. Dnešní doba je odlišná v tom, že spousta dětí vyrůstá na sociálních sítích a čím dál méně vídávám děti hrát si venku a to je podle mě škoda.

Rodiče se mnou jednali vždy hezky, chválili mě a podporovali. Díky jejich neustálé podpoře jsem vždy všechno zvládla a věděla, že jsou tu vždy pro mě. Myslím si, že to je hodně důležité, aby děti cítili podporu ve svých rodičích a měli s nimi dobré vztahy. To, jaké máme vztahy s rodiči se totiž hodně podepíše v našem životě.

Jak vnímáš své vrstevníky? Máš kolem sebe lidi, co vůbec netuší, kterou cestou se vydat nebo se v tvém okolí takoví lidé nevyskytují?

Ebook- Jak komunikovat s dětmi

Myslím si, že by si každý z nich měl jít za svými sny, i když mnoho z nich se možná bojí názorů ostatních lidí a vybočení z davu. Problém je, že někteří neví, co by v životě chtěli dělat. Já to také nevěděla. Proto je dobré být někdy jen sám se sebou, vypnout sociální sítě a ptát se sám sebe: „Co v životě chci?“, „Co mě baví?“

Ale je také spousta mých vrstevníků, kteří si jdou za svými sny nebo už jsou dokonce hodně úspěšní a takové já obdivuji. Neměli štěstí, protože to není o štěstí. Je to o vytrvalosti, trpělivosti a každodenní práci na svém snu. Mám kolem sebe lidi, kteří se věnují osobnímu rozvoji stejně jako já, ale taky lidi, kteří smýšlejí spíš negativně a moc neví, co v životě chtějí.

Díky této cestě pozitivního myšlení jsem ale začala potkávat čím dál víc lidí stejně pozitivně naladěných a to je na tom to krásné.

Na svém blogu  píšeš, že strava a cvičení je při hubnutí zásadní, dokázala bys poradit také maminkám, jak se po porodu nastartovat? Čím by například mohly začít?

Ano, změna stravy a taky nějaký ten pohyb je prvním krokem k lepší postavě. Pro začátek určitě doporučuji omezit sladkosti a nahradit je ovocem, ve kterém je oproti sladkostem spousta vitamínů. Taky omezit nezdravé slané věci jako jsou například brambůrky a hranolky, protože ve zdravé výživě je spousta zdravých náhrad.

Stačí začít běháním, procházkami a postupně zařadit cviky jako například dřepy, výpady vpřed i vzad a postupně i cviky na zpevnění bříška. Skvělá je i jóga, kterou jsem si poslední dobou oblíbila, díky které se vám také zpevní celé vaše tělo, ale zklidní i mysl. Pokud byste měli nějaké otázky ohledně stravy nebo cvičení, tak mi můžete napsat a já vám ráda poradím.

Mohla bys rodičům také říct, co je potřeba si hlídat u potravin, které běžně nakupují?

Jako první bych chtěla zmínit sladké nápoje. Nezdá se to, ale ve sladkých nápojích je stejně cukru jako třeba v čokoládě. Děti z toho mohou přibírat a taky si zvykají na cukr a v dospělosti si od něj hůř odvykají. Proto je dobré děti od malička učit pít čistou neperlivou vodu. Taky bych doporučila omezit brambůrky, které jsou dost tučné a obsahují nezdravé tuky.

Já je nahrazuji rýžovými chlebíčky s příchutí sýru nebo rajčete, které se dají sehnat už v každém supermarketu v regálech u zdravé výživy a dětem budou určitě také chutnat. A v neposlední řadě je třeba jíst ovoce a zeleninu místo sladkostí, protože obsahují hodně vitamínů a tak budou mít děti více energie a lepší imunitu. Spousta nemocí totiž vzniká z nezdravých potravin a z nesprávné skladby jídelníčku.

Doporučila bys rodičům nějaký způsob komunikace a motivace, která ti vyhovovala nebo vyhovuje?

Neustále tu buďte pro vaše děti. Podporujte je a chvalte. I když udělají něco špatného, tak nikdy nevíte, co se v jejich životě právě odehrává. Jezděte s nimi na výlety, hrajte s nimi hry a podporujte je ve sportování. Hodně dětí při dospívání nerado komunikuje a jsou spíš uzavření. Zkuste se vžít do jejich role a moc na ně netlačte, ale vždy je podržte.

Zkuste se jich ptát na to, jaké jsou jejich sny nebo co by si přáli v životě dělat. Častá chyba rodičů je odpověď: „A jak to chceš udělat?“ Není třeba řešit „jak“, protože pokud člověk něco opravdu chce, tak to jednou přijde. Když jsme se jako malí učili plavat, tak jsme také neřešili, jak do té vody skočit nebo jak se přesně pohybovat. Nebraňte jejich snům a podporujte je.

Takoví jací jste Vy, tak takové budou i Vaše děti, protože mají ve Vás vzor. Snažte se být tím nejlepším příkladem pro Vaše děti.

Mockrát děkuji za příležitost rozhovoru ve Vašem magazínu. Budu moc ráda, pokud čtenářům mé odpovědi něco přinesou. Jestli máte nějaké otázky, můžete mě kdykoli kontaktovat.

O autorce

Kristina Farkasová

Kristina Farkasová

Jsem mámou jednoho kluka, partnerkou jednoho muže a ráda bych se stala inspirací mnoha rodičů, kteří hledají v mateřství své místo. Rodičovství umí potrápit a každý máme právo dělat chyby, protože chyby jsou důkazem toho, že se o něco snažíme. V případě, že je ale vědomě či nevědomě opakujeme, pak zůstaneme stát stále na jednom místě. Proto jsem vytvořila magazín Kouzelná výchova, ze kterého můžete čerpat inspiraci, zamýšlet se, tvořit si názory, sdílet své pocity a otevřeně komunikovat s lidmi, kteří vás nebudou soudit.

Přidat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.