Rady a tipy, jak, vyřešit sourozenecké spory bez křiku a bití

3 tipy jak řešit sourozenecké vztahy

Také si nevíte už rady, jak nejlépe vyřešit rozepře mezi sourozenci? Křičí na sebe a přetahují se o hračky, dělají si naschvály? Jejich chování vám možná přijde naprosto zbytečné a snažíte se rozpor vyřešit spravedlivě, ale opakují se tyto situace znovu a znovu? Dvě malé děti, mám teď na mysli dva nebo více sourozenců, můžeme přirovnat k páru žijícímu ve společné domácnosti.

Když si najdete svůj protějšek a začnete spolu bydlet, také si na sebe musíte nějaký ten čas zvykat a hledat řešení, pokud se vám něco nelíbí a naopak. Oni jsou na tom úplně stejně, učí se, jak jednat se svým mladším nebo starším bráškou či sestřičkou. Katka z Nevýchovy pro vás natočila video se 3 tipy, jak vyřešit sourozenecké spory bez křiku a tahanic. Video si můžete zhlédnout pomocí “tlačítka” níže.

Rodiče věřte, že sourozenci mohou mít báječný vztah, dokonce tak silný, jako matka a dítě, ale je potřeba jim podávat pomocnou ruku, ukazovat jim možná řešení, ale nikdy nerozhodovat za ně. Pamatujte, že svými pocity a chováním ovlivňujete nejen své okolí, ale také i chování vašich dětí.

Video nevychovy zdarma

Ebook- Jak komunikovat s dětmi

Doporučujeme

Článek: Pravda o sobeckých dětech, které nechtějí půjčovat hračky

Článek: Hyperaktivita nebo jen “líná nálepka” rodičů?

Článek: Malí, velcí to je jedno, důležitá je komunikace!

O autorce

Kristina Farkasová

Kristina Farkasová

Jsem máma, dcera, vnučka i snacha a vím, že je někdy těžké se svými nejbližšími vyjít, natož se s nimi domluvit. Snažím se vám proto ukázat, jak se můžete naučit komunikovat otevřeně a užít si mateřství se svými dětmi naplno. Své myšlenky a názory čerpám z vlastních zkušeností a ze studií psychologie. Zaměřuji se, na vztahy mezi rodiči a dětmi, ale také o komunikaci partnerskou a pracovní.

Se svým partnerem zakladatelem projektu www.bezvymluv.cz Patrikem Zapletalem, se snažíme ukázat lidem, že ve školách nás nenaučí, jak život žít, ale jak hledat jistotu a dělat v životě to, co nechceme. S Patrikem věříme, že každý je hoden život žít tak, jak by chtěl, jen je potřeba umět si nastavit životní cíle a určit si priority.

Přidat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.