Rady a tipy, jak, vyřešit sourozenecké spory bez křiku a bití

3 tipy jak řešit sourozenecké vztahy

Také si nevíte už rady, jak nejlépe vyřešit rozepře mezi sourozenci? Křičí na sebe a přetahují se o hračky, dělají si naschvály? Jejich chování vám možná přijde naprosto zbytečné a snažíte se rozpor vyřešit spravedlivě, ale opakují se tyto situace znovu a znovu? Dvě malé děti, mám teď na mysli dva nebo více sourozenců, můžeme přirovnat k páru žijícímu ve společné domácnosti.

Když si najdete svůj protějšek a začnete spolu bydlet, také si na sebe musíte nějaký ten čas zvykat a hledat řešení, pokud se vám něco nelíbí a naopak. Oni jsou na tom úplně stejně, učí se, jak jednat se svým mladším nebo starším bráškou či sestřičkou. Katka z Nevýchovy pro vás natočila video se 3 tipy, jak vyřešit sourozenecké spory bez křiku a tahanic. Video si můžete zhlédnout pomocí “tlačítka” níže.

Rodiče věřte, že sourozenci mohou mít báječný vztah, dokonce tak silný, jako matka a dítě, ale je potřeba jim podávat pomocnou ruku, ukazovat jim možná řešení, ale nikdy nerozhodovat za ně. Pamatujte, že svými pocity a chováním ovlivňujete nejen své okolí, ale také i chování vašich dětí.

Video nevychovy zdarma

Ebook- Jak komunikovat s dětmi

Doporučujeme

Článek: Pravda o sobeckých dětech, které nechtějí půjčovat hračky

Článek: Hyperaktivita nebo jen “líná nálepka” rodičů?

Článek: Malí, velcí to je jedno, důležitá je komunikace!

O autorce

Kristina Farkasová

Kristina Farkasová

Jsem mámou jednoho kluka, partnerkou jednoho muže a ráda bych se stala inspirací mnoha rodičů, kteří hledají v mateřství své místo. Rodičovství umí potrápit a každý máme právo dělat chyby, protože chyby jsou důkazem toho, že se o něco snažíme. V případě, že je ale vědomě či nevědomě opakujeme, pak zůstaneme stát stále na jednom místě. Proto jsem vytvořila magazín Kouzelná výchova, ze kterého můžete čerpat inspiraci, zamýšlet se, tvořit si názory, sdílet své pocity a otevřeně komunikovat s lidmi, kteří vás nebudou soudit.

Přidat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.