Rady a tipy, jak být ve školce ráno včas

Rady jak se s dítětem vypravit včas do školky

Myslíte si, že to nikdy nezvládnete? Že vaše díte prostě nebude ochotné spolupracovat, že si nedá říct? Už jste rezignovali a myslíte si, že bez každodenního stresu to nejde? Že prostě vaše dítě neposlouchá, hraje si, nedělá to, co se má? Máme pro vás rady, jak to zvládnout líp.

Je to velmi jednoduché. Zkuste se na věci podívat očima dětí. Proč asi jsou ta rána tak stresující pro vás oba? Zaměřím se teď na děti, které do školky chodí rády. Stojí za tím tři důvody.

Čtěte: Jak zvládnout nástup dětí do školky bez pláče

Ebook- Jak komunikovat s dětmi

Podívejte se na to očima dětí

  1. Dítě nemá zodpovědnost – Všechno jsme mu vzali. Upozorňujeme a rozkazujeme. Oblíkej se, šup, šup, ještě tričko, honem se pojď nasnídat, kousni si ještě, obuj si boty. Líbilo by se vám to?
  2. Nepamatuje si nebo nemyslí na to, co je potřeba udělat – Nemusí na to myslet, máma mu to vždy včas připomene. Nemusí se namáhat s myšlením, co má dělat.
  3. Nechce, je to otravná povinnost – Pro dítě je to otravná každodenní povinnost, kterou musí dělat. Každých 5 minut mu dáváme povel, co má dělat. Dítě je otrávené a nechce s vámi spolupracovat.

Co tedy pro to udělat

Pokud jste zvědaví, jak to tedy udělat, aby i vaše rána byla klidná, mám pro vás tip na jedno úžasné video. V tom se dozvíte, co děláte špatně, a co správně. Uvidíte, kde děláte chyby, a zjistíte, jak to můžete zkusit jinak, třeba hned zítra. Video si můžete zhlédnout zde: Jak být ve školce za 5 osm

Video nevychovy zdarma

O autorce

Kristina Farkasová

Kristina Farkasová

Jsem mámou jednoho kluka, partnerkou jednoho muže a ráda bych se stala inspirací mnoha rodičů, kteří hledají v mateřství své místo. Rodičovství umí potrápit a každý máme právo dělat chyby, protože chyby jsou důkazem toho, že se o něco snažíme. V případě, že je ale vědomě či nevědomě opakujeme, pak zůstaneme stát stále na jednom místě. Proto jsem vytvořila magazín Kouzelná výchova, ze kterého můžete čerpat inspiraci, zamýšlet se, tvořit si názory, sdílet své pocity a otevřeně komunikovat s lidmi, kteří vás nebudou soudit.

Přidat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.