Rady a tipy, jak být ve školce ráno včas

Rady jak se s dítětem vypravit včas do školky

Myslíte si, že to nikdy nezvládnete? Že vaše díte prostě nebude ochotné spolupracovat, že si nedá říct? Už jste rezignovali a myslíte si, že bez každodenního stresu to nejde? Že prostě vaše dítě neposlouchá, hraje si, nedělá to, co se má? Máme pro vás rady, jak to zvládnout líp.

Je to velmi jednoduché. Zkuste se na věci podívat očima dětí. Proč asi jsou ta rána tak stresující pro vás oba? Zaměřím se teď na děti, které do školky chodí rády. Stojí za tím tři důvody.

Čtěte: Jak zvládnout nástup dětí do školky bez pláče

Ebook- Jak komunikovat s dětmi

Podívejte se na to očima dětí

  1. Dítě nemá zodpovědnost – Všechno jsme mu vzali. Upozorňujeme a rozkazujeme. Oblíkej se, šup, šup, ještě tričko, honem se pojď nasnídat, kousni si ještě, obuj si boty. Líbilo by se vám to?
  2. Nepamatuje si nebo nemyslí na to, co je potřeba udělat – Nemusí na to myslet, máma mu to vždy včas připomene. Nemusí se namáhat s myšlením, co má dělat.
  3. Nechce, je to otravná povinnost – Pro dítě je to otravná každodenní povinnost, kterou musí dělat. Každých 5 minut mu dáváme povel, co má dělat. Dítě je otrávené a nechce s vámi spolupracovat.

Co tedy pro to udělat

Pokud jste zvědaví, jak to tedy udělat, aby i vaše rána byla klidná, mám pro vás tip na jedno úžasné video. V tom se dozvíte, co děláte špatně, a co správně. Uvidíte, kde děláte chyby, a zjistíte, jak to můžete zkusit jinak, třeba hned zítra. Video si můžete zhlédnout zde: Jak být ve školce za 5 osm

Video nevychovy zdarma

O autorce

Kristina Farkasová

Kristina Farkasová

Jsem máma, dcera, vnučka i snacha a vím, že je někdy těžké se svými nejbližšími vyjít, natož se s nimi domluvit. Snažím se vám proto ukázat, jak se můžete naučit komunikovat otevřeně a užít si mateřství se svými dětmi naplno. Své myšlenky a názory čerpám z vlastních zkušeností a ze studií psychologie. Zaměřuji se, na vztahy mezi rodiči a dětmi, ale také o komunikaci partnerskou a pracovní.

Se svým partnerem zakladatelem projektu www.bezvymluv.cz Patrikem Zapletalem, se snažíme ukázat lidem, že ve školách nás nenaučí, jak život žít, ale jak hledat jistotu a dělat v životě to, co nechceme. S Patrikem věříme, že každý je hoden život žít tak, jak by chtěl, jen je potřeba umět si nastavit životní cíle a určit si priority.

Přidat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.