Nevýchova blog – Experiment s batoletem: Jeden den v režii 16měsíčňáka

Nevýchova blog - Experiment s batoletem: Jeden den v režii 16měsíčňáka

Nevýchova blog

To dítě je snad sebevrah!”
Určitě jste tuhle větu už někde zaslechli. Nebo četli. Od vystrašených tet a babiček, co strhávají nepozorné děti ze silnice, po nešťastné maminky na rodičovských fórech, které si nevědí se svým divokým batoletem rady.

Připadá nám, že se naše miminka možná narodila bez pudu sebezáchovy. Jen co se naučí trochu chodit, hned vesele běhají do silnice. Padají ze židlí, laviček a prolézaček. Ženou se do studené vody. Hrabou po ostrých nožích a rozbíjejí hrníčky. A náš úkol je ochránit je (a naše drahocenné věci taky) před pádem ze schodů, stolků a klouzaček.

Taky mi to tak připadalo. Bála jsem se všech těch věcí úplně stejně. Ale jednou mi to nedalo. Začala jsem být hrozně zvědavá. Co se stane, když Sebíka nebudu nikam popohánět a nechám mu tolik času na jeho oblíbenou zábavu, kolik on bude chtít?
To si fakt jako bude hrát v tom studeném bazénku až do noci?

Ebook- Jak komunikovat s dětmi

A tak jsme si se Sebíkem udělali experiment. Jeden den, kdy náš program bude řídit on.

A výsledek mi vyrazil dech.Tlačítko - článek

O autorce

Kristina Farkasová

Kristina Farkasová

Jsem máma, dcera, vnučka i snacha a vím, že je někdy těžké se svými nejbližšími vyjít, natož se s nimi domluvit. Snažím se vám proto ukázat, jak se můžete naučit komunikovat otevřeně a užít si mateřství se svými dětmi naplno. Své myšlenky a názory čerpám z vlastních zkušeností a ze studií psychologie. Zaměřuji se, na vztahy mezi rodiči a dětmi, ale také o komunikaci partnerskou a pracovní.

Se svým partnerem zakladatelem projektu www.bezvymluv.cz Patrikem Zapletalem, se snažíme ukázat lidem, že ve školách nás nenaučí, jak život žít, ale jak hledat jistotu a dělat v životě to, co nechceme. S Patrikem věříme, že každý je hoden život žít tak, jak by chtěl, jen je potřeba umět si nastavit životní cíle a určit si priority.

Přidat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.