Blogerka Kája – Množírna aneb zvířecí peklo na zemi

Množírna aneb zvířecí peklo na zemi
Karolína
Napsala Karolína

Zvířata jsou naši nejlepší přátelé. Doprovázejí nás vždy a všude. Nikdy nás nezradí. Jsou kamarádi i chůvy našich dětí. A za svou práci téměř nic nechtějí. Kdo by je dokázal týrat? Mnoho lidí. Přesněji tyrani, hlupáci, necitové a nebo jen lidé chtiví peněz. Na feně se dá skvěle vydělat hromada peněz, a to díky štěňatům.

Co je to množírna a jak ji řeší zákony?

Pojmem „množírna“ se nejčastěji označuje chovné zařízení, kde jsou za účelem zisku v nevyhovujících podmínkách rozmnožována plemena psů a koček, přičemž dochází k týrání zvířat. Česká republika platí spolu se Slovenskem a některými dalšími východoevropskými státy za hlavní vývozce psů a koček pro celou Evropu.

Na podzim roku 2014 vznikla iniciativa NE množírnám!, která sesbírala tisíce podpisů na podporu legislativních změn. Na počátku dubna 2016 došlo k uzavření dohody mezi Policejním prezidiem ČR a Státní veterinární správou, která by měla zlepšit objasňování případů týrání zvířat.

Zásadní zlom nastal 1. prosince 2016, kdy Ústřední komise pro ochranu zvířat přijala odborné stanovisko, kterým doporučila zavedení jednotné evidence a označování psů na území ČR.

Copak asi cítí zvíře v množírně? – náhled do života fenky Lucy

Byla temná a chladná noc. Ke mě se tulilo pět těl, můj bratr Felix, sestra Alfa a moje tři děti. Nevím, zda se dožijí měsíce. Jsou tu hrozné podmínky. Všichni spíme na betonové podlaze, živíme se těmi nejlevnějšími granulemi a často i vlastním odpadem. Já vím, je to nechutné, ale nic jiného nám nezbývá. Také máme blechy, ušní svrab a mnoho dalších nemocí. Ano, je to horor. A také se křížíme mezi sebou. Ptáte se, proč neutečeme? Myslíte, že je to snadné, vůbec tady přežít? Ale když o tom tak přemýšlím, vlastně nemám co ztratit…

Zvíře si nekupujte, adoptujte ho z útulku

Díky tomuto příběhu byste za množitele považovali ziskuchtivé tyrany. Ale pozor! Množiteli jsou i lidé, kteří svá zvířata drží v čistotě a krmí je kvalitní stravou. Problém je v tom, že nakupují zvířata bez průkazu původu. Tato zvířata mohou mít nežádoucí rysy a ty přenést na potomky. Například z čilé kočky siamské vznikne povaleč.

Ebook- Jak komunikovat s dětmi

Víte o nějaké množírně? Nebuďte lhostejní a nepřehlížejte utrpení zvířat. Nahlaste podnět k prošetření pomocí následujícího formuláře. Podnět nebude spojený s Vaším jménem.

Od zabití zvířete k zabití člověka je jen krok a tím také od mučení zvířete k mučení člověka.“  Lev Nikolajevič Tolstoj

Pokud zvíře adoptujete z útulku, uděláte dobrý skutek. Zajistíte zvířeti šťastný a kvalitní život. Adopcí podporujete množitele a v konečném důsledku také týrání zvířat.

“Kdyby všechny děti byly tak vnímavé tak by nás možná tahle generace zachránila” Erika Eliášová 

O autorce

Karolína

Karolína

Malá blogerka magazínu Kouzelná výchova

Přidat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.