Proč se dnes tolik bojíme říct si o pomoc?

darujeme oblečení

Kouzelná výchova by ráda pomohla maminkám i tatínkům v nouzi, a to formou darování dětského oblečení. Máme momentálně k dispozici několik stovek kusů oblečení. Pro kluky i holky, a velikosti od narození do přibližně 14 let.

  • Darujeme: bundy, mikiny, svetry, trika s krátkým i dlouhým rukávem, tílka, šaty, štrample, legíny, pyžamové kalhoty i trika, čepice, šály, rukavice.

Dětským oblečením chceme pomoci maminkám ve finanční tísni. Neodsuzujeme nikoho, ale zajímají nás důvody. Pomoc od nás je anonymní a je pouze na vás, zda se budete chtít svěřit veřejně se svými problémy a tím požádat o pomoc i ostatní, nebo nám napíšete soukromě. Psát můžete níže do komentářů a na e-mail info@kouzelnavychova.cz. Pomoc platí pouze pro město Ostravu a její okolí, předání oblečení bude vždy v části obce Hrabůvka.

Proč jsme tak nenávistní?

Tohle téma je velmi smutné, ale bohužel je to téma aktuální. Stále se dostáváme do situací, kdy opravdu pomoc potřebujeme, ale neumíme si o ni samy říct. Proč? Protože většina žen se bojí. Bojí se odmítnutí a ponížení. Každý se může dostat do špatné finanční situace, jak už vlastní chybou, nebo cizím zaviněním. Je sice pravda, že toho také dost lidí zneužije a využije, ale pojďme se zaměřit na maminky, které opravdu pomoc potřebují.

  • Proč jsme tak závistiví a nepřející?
  • Proč tyto lidi dále ještě všichni více trestáme?

Mnohokrát jsem četla inzeráty s žádosti o pomoc, co jsem se ale dočetla v reakcích, mě doslova šokovalo. To si opravdu myslíte, že všichni potřebují slyšet ještě posměšky a urážky, jak si za to můžou sami a podobně? Já osobně si myslím, že maminka, která se do situace dostala a opravdu potřebuje pomoc, moc dobře ví, proč se v ní ocitla. Proto by mělo být rozhodnutí na mamince, jestli situaci popíše veřejně, či soukromě přímo konkrétním dárcům.

Jsme zvědaví

Jsme zvědaví tvorové, takže když někomu máme pomoci, nárokujeme si právo vědět. To je samozřejmě zcela v pořádku ale myslím si, že ani vám by se nelíbilo, kdyby vás někdo nutil veřejně si sypat ,,popel na hlavu“.

  • Proč by každý měl vědět, co se vám přihodilo?
  • Cítili byste se vy dobře, kdybyste potřebovali pomoc a všichni by do vás místo toho šili, jak si za to můžete sami?

Vážně všichni žijeme tak pohádkový život a říkáme věty typu: ,,Tohle se mě nemůže stát?“ Nebuďme tak nenávistní, zkusme vyjádřit trochu pochopení. Vždyť kdyby to byl váš přítel a dostal se do špatné finační situace, odsoudíte ho okamžitě? Neházejme stále všechny do stejného pytle. Za každým inzerátem se neskrývá podvodník.

Ebook- Jak komunikovat s dětmi

Lidem se nedá věřit

V dnešní době je opravdu těžké věřit lidem na internetu. Je pravda, že nikdy nevíte, kdo se na druhé straně schovává a jestli se vám právě teď nesměje, jak si zase nahrabal zadarmo. Pokud ale někdo žádá o pomoc, měl by být ochotný dotyčnému sdělit, z jakého důvodu pomoc potřebuje. Popřípadě si můžete zadat e-mailovou adresu do vyhledávače. Pokud se jedná o podvodníka, většinou najdete už nějaké komentáře nebo najdete větší množství inzerátů.

Dále existuje spousta komunit a dobrovolníků kde se můžete na dotyčné poptat. Jednoduše pokud chcete a činíte se, zjistíte, jestli se jedná o podvodníka. Pokud ale i přes všechna ověření máte stále obavy, a necítíte se dobře, raději to nedělejte, jde hlavně o váš pocit. Pokud chci někomu pomoc, měl bych z toho mít dobrý pocit.

Zkuste se nad sebou zamyslet a pokusit se sdílet pocity druhých. Bude se vám na tom světě mnohem lépe žít. 🙂

 

O autorce

Kristina Farkasová

Kristina Farkasová

Jsem mámou jednoho kluka, partnerkou jednoho muže a ráda bych se stala inspirací mnoha rodičů, kteří hledají v mateřství své místo. Rodičovství umí potrápit a každý máme právo dělat chyby, protože chyby jsou důkazem toho, že se o něco snažíme. V případě, že je ale vědomě či nevědomě opakujeme, pak zůstaneme stát stále na jednom místě. Proto jsem vytvořila magazín Kouzelná výchova, ze kterého můžete čerpat inspiraci, zamýšlet se, tvořit si názory, sdílet své pocity a otevřeně komunikovat s lidmi, kteří vás nebudou soudit.

9 komentářů

  • Dobrý den ! Jsem máma 4 kluků ve věku 5,6,9 a 13. Bohužel můj manžel je již rok na nemocenské a z našich předešlých vztahu jsme si přinesli dluhy naštěstí nám schválili insolvenci ale bohužel s tolika dětmi nejsme schopni jim pořizovat věci jelikož pořád rostou. Chtěla bych vás proto touto cestou poprosit o pomoc. Předem děkuji

  • Dobry den sama se staram o 3 syny ve veku 13,10 a 8let a 12 letou dceru ….Diky exmanzelovy jsem financne na tom spatne ,bylo by mozne zimni bundy pro deti ? Dekuji

  • Dobry den jsem maminka 3 deti kluku pred 3.mesici jsem se dostala do dos velke a spatne situace veskere sve finance jsem vlozila na stehovani a na kauci noveho bytu,pri stehovani ktere bylo na rychlo jsem prisla o spousta veci na deti proto bych se chtela zeptat zda by bylo mozne u vas pomoc zadat s oblecenim na sve deti dekuji

  • Dobry den. Chtela bych vas touto cestou pozadat o Obleceni pro mou dceru skoro sestiletou. Je psychycky nemocna a veskere penize me jdou na jeji lecbu a veci ktere podporuji jeji mozek. Kdybych nemusela tak vas nezadam. A jeste jedna prozba mam nevlastni dceru ktera u nas je jednou za 14 dni na navsteve a nemame tady pro ni moc obleceni, je ji jeden rok. Pritel prisel o praci ne svoji vinou nasli si za nej levnejsi nahradu a tedka mame problem najit pro nej praci. Byla bych moc vdecna a rada kdyby jste nam pomohli.

Přidat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.