Co vlastně je Nevýchova a kdo za ní stojí?

Co nevýchova je, a kdo za ní stojí?
Kristina F
Autorem Kristina F

Nevýchova, o co jde?

Co vůbec Nevýchova je, jste si už mohli přečíst v článku Objevte tajemství spokojených rodičů. Nevýchova se snaží pomáhat rodinám s výchovou dětí a poskytovat jim i jiný náhled na zavedené postupy. Radí, jaké využít postupy a principy, jak si usnadnit komunikaci s dětmi a celkově mít s dětmi pěkný a pohodový vztah. Zakladatelé Nevýchovy věří, že není potřeba používat zákazy a příkazy, dětem vše organizovat a o všem rozhodovat sami z pozice “chytrého rodiče”.

Ale rozhodně tím nechci říct, že Nevýchova je ta jediná správná cesta a vaše vlastní výchova je plná chyb. Není to tak. Nevýchova vám ale může pomoci v situacích, kdy vám třeba něco nefunguje a vy nevíte, proč, a nevíte už ani jak jinak. Její principy můžete zkusit právě jako tu jinou variantu. Ale nezapomínejte i na to, že ne knížky, nebo videa, ale vy a vaše chování jsou pro dítě ten hlavní vzor. Dítě nejvíce naučíme naším vlastním životem, dítě se v nás vidí a bude dělat vždycky to, co děláme my.

Není to nic složitého

Věřte, že to není žádná věda, nic složitého. Vše je pouze o komunikaci, důvěře, sdílení pocitů a dívání se na svět očima dětí.

Zde jsem vám nasdílela video Katky Králové s Principy Nevýchovy. Katka zde vypráví i o své cestě k Nevýchově, jak k tomu přišla, co ji k tomu vedlo.

Doporučuji shlédnout video v době, kdy na to budete mít opravdu klid. Udělejte si čaj nebo kávu, a pak už se můžete jen dívat a inspirovat.

Ebook- Jak komunikovat s dětmi

Chcete to s Nevýchovu zkusit jinak?

Pokud jste se rozhodli jít do toho a zkusit to s Nevýchovou, nezapomeňte si napsat o rychlokurz Nevýchovy zdarma. Průvodce rychlokurzem získáte jednoduše, stačí zadat pouze svůj e-mail a tým z Nevýchovy vás bude obratem kontaktovat.

Speciální edice 0-3 roky

Jelikož jste Katce posílali spoustu dotazů a příběhů, rozhodla se pro vás také vytvořit speciální Edici 0-3 roky pro děti.

Přidat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1 Komentář