Co vlastně je Nevýchova a kdo za ní stojí?

Co nevýchova je, a kdo za ní stojí?

Nevýchova, o co jde?

Co vůbec Nevýchova je, jste si už mohli přečíst v článku Objevte tajemství spokojených rodičů. Nevýchova se snaží pomáhat rodinám s výchovou dětí a poskytovat jim i jiný náhled na zavedené postupy. Radí, jaké využít postupy a principy, jak si usnadnit komunikaci s dětmi a celkově mít s dětmi pěkný a pohodový vztah. Zakladatelé Nevýchovy věří, že není potřeba používat zákazy a příkazy, dětem vše organizovat a o všem rozhodovat sami z pozice “chytrého rodiče”.

Ale rozhodně tím nechci říct, že Nevýchova je ta jediná správná cesta a vaše vlastní výchova je plná chyb. Není to tak. Nevýchova vám ale může pomoci v situacích, kdy vám třeba něco nefunguje a vy nevíte, proč, a nevíte už ani jak jinak. Její principy můžete zkusit právě jako tu jinou variantu. Ale nezapomínejte i na to, že ne knížky, nebo videa, ale vy a vaše chování jsou pro dítě ten hlavní vzor. Dítě nejvíce naučíme naším vlastním životem, dítě se v nás vidí a bude dělat vždycky to, co děláme my.

Není to nic složitého

Věřte, že to není žádná věda, nic složitého. Vše je pouze o komunikaci, důvěře, sdílení pocitů a dívání se na svět očima dětí.

Zde jsem vám nasdílela video Katky Králové s Principy Nevýchovy. Katka zde vypráví i o své cestě k Nevýchově, jak k tomu přišla, co ji k tomu vedlo.

Doporučuji shlédnout video v době, kdy na to budete mít opravdu klid. Udělejte si čaj nebo kávu, a pak už se můžete jen dívat a inspirovat.

Ebook- Jak komunikovat s dětmi

Chcete to s Nevýchovu zkusit jinak?

Pokud jste se rozhodli jít do toho a zkusit to s Nevýchovou, nezapomeňte si napsat o rychlokurz Nevýchovy zdarma. Průvodce rychlokurzem získáte jednoduše, stačí zadat pouze svůj e-mail a tým z Nevýchovy vás bude obratem kontaktovat.

Speciální edice 0-3 roky

Jelikož jste Katce posílali spoustu dotazů a příběhů, rozhodla se pro vás také vytvořit speciální Edici 0-3 roky pro děti.

O autorce

Kristina Farkasová

Kristina Farkasová

Jsem mámou jednoho kluka, partnerkou jednoho muže a ráda bych se stala inspirací mnoha rodičů, kteří hledají v mateřství své místo. Rodičovství umí potrápit a každý máme právo dělat chyby, protože chyby jsou důkazem toho, že se o něco snažíme. V případě, že je ale vědomě či nevědomě opakujeme, pak zůstaneme stát stále na jednom místě. Proto jsem vytvořila magazín Kouzelná výchova, ze kterého můžete čerpat inspiraci, zamýšlet se, tvořit si názory, sdílet své pocity a otevřeně komunikovat s lidmi, kteří vás nebudou soudit.

1 Komentář

Přidat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.