Blogerka Kája – Zvířecí městečko: Úklid

Blogerka Kája - Zvířecí městečko: Úklid
Karolína
Napsala Karolína

Hluboko v lesích, daleko od lidí, stálo malé městečko. Byla to vlastně vesnice, ale protože tu stály vysoké domy, všichni říkali, že je to městečko. V tom městečku žila lesní zvířata! No ano, i zvířata mají svoje města. A v jednom domku blízko náměstí žili Tlapkovi. Byla to kočičí rodina a byli velmi čistotní.

Jednou ránou na začátku zimy se maminka Tlapková rozhodla, že začne se zimním úklidem. Každý člen domácnosti dostal úkol. Maminka začala umývat podlahu, tatínek ucpával díry ve stěnách, babička vymetala pavučiny a kočička Bělka dostala za úkol roztřídit si hračky. Bělka utíkala do svého pokojíčku, aby měla práci rychle hotovou. Hraček měla dost.

Měla myšku z listí, ovečku z klacíků a vaty, medvídka z hadříků a sbírku různobarevných kamínků. Třídila dlouho a pečlivě. Brzy vytřídila hromádku věcí, se kterými už nehraje. Vzpomněla si na rodinku ježků, která má spoustu dětí a napadlo ji, že by jim mohla nechtěné hračky donést.

Rodina ježků bydlela až na úplném okraji městečka. Měli malý domek a spoustu příbuzných. Měli šest dětí. Paní Ježková pozvala Bělku dovnitř. Právě svačili. Když se děti dozvěděly, proč Bělka přišla, měly velkou radost. Malí ježci měli hraček málo a neustále se o ně přetahovali. Bělka jim nejdříve ukázala kamínky. Každý si vybral ten, který se mu nejvíc líbil. Nejmladší ježeček si všiml panenky, kterou Bělka také vzala s sebou. Panenka se mu moc líbila a Bělka mu ji dala.

Ebook- Jak komunikovat s dětmi

Paní Ježkovou napadlo: „Co kdybyste si šli hrát ven?“ Potřebuji tady dodělat úklid. Souhlasili, vyběhli ven a dobře se bavili. Hráli si na schovávanou i na honěnou. Když Bělka našla kousek hadru, začali si hrát na slepou bábu. Když si dost užili, vrátili se ježci domů a Bělka pokračovala k Ušákovým.

Ušákovi měli také hodně dětí. Čtyři. Jedno zvědavější než druhé. Protože měla Bělka dost kamínků i malí králíčci si vybrali každý svůj. Venku začalo silně foukat. Bělka byla dost unavená po hře s ježky a tak byla ráda, že jsou v teple a mohou si povídat.

Když se začalo stmívat, Bělka se rozloučila a vydala se k domovu. Doma už bylo uklizeno. Bělka si čistotu dlouho neprohlížela, šla si brzy lehnout.

O autorce

Karolína

Karolína

Malá blogerka magazínu Kouzelná výchova

Přidat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.