Blogerka Kája – Víte o toulavé kočce? Pomozte ji!

Blogerka Kája - Víte o toulavé kočce? Pomozte ji!

Víte o toulavé kočce a není vám lhostejná, je vám jí líto? V tomto článku se dočtete, jak postupovat při odchytu a péči o takovou kočku.

Krmení a veterinární péče

Krmit byste měli na skrytém místě, jsou lidé kteří toulavým kočkám míchají do jídla jed. Misky udržujte čisté. Krmit můžete granulemi i konzervami, jen často neměňte značku, kočkám to nedělá dobře. Myslete také na to, že kočky potřebují více bílkovin než lidé a psi.

Poraďte se s veterinářem. Odčervení a další léky by měly být v prášku, aby se daly zamíchat do jídla. Odčervuje se dvakrát ročně, očkování se opakuje každý rok. Kočku byste měli dát vykastrovat, její koťata by neměla dvakrát šťastný život. Nevykastrovaní kocouři se toulají a často se perou.

Ubytování kočky a péče o koťata

Vhodné ubytování je důležité hlavně v zimě, ale kočky jej ocení celoročně. Není drahé, stačí zateplená krabice s dírou. Krabici byste také měli zajistit proti vlhkosti. Ajaj! Kastraci jste nestihli a narodila se koťata. Nezbývá nic jiného, než se o matku s dětmi náležitě postarat.

Jak pečovat o koťata a kočku po porodu:

Ebook- Jak komunikovat s dětmi
  • Krmení – matku krmte hlavně vápníkem například zakysanou smetanou a tvarohem. Když koťata povyrostou, dejte jim vařené kuře či konzervu pro ně určenou.
  • Odčervení – koťata odčervujte poprvé ve čtvrtém týdnu, podruhé v osmi týdnech a potřetí ve dvanácti týdnech.
  • Socializace – s koťátky se mazlete a zvykejte je na lidskou přítomnost.

Na koho se obrátit o pomoc?

Pokud potřebujete s péčí o toulavé kočky pomoci, obraťte se například na tyto organizace:

Postup pro odchytnutí toulavé kočky

Například před veterinárním ošetřením:

  • Jeden den nedávejte kočce najíst. Na místo, kam kočka často chodí, umístěte past. Tu vám mohou půjčit v kočičím útulku. Dovnitř umístěte oblíbenou potravu. Neměla by být v misce, o tu by se mrskající kočka mohla praštit.
  • Připravte pastičku. Odjistěte pérko zavírající dvířka a potravu umístěte na konec pasti. Přikryjte past aby do ní nefoukalo a dno také přikryjte.
  • Pokud jdete k veterináři až za několik hodin, umístěte kočku do tiché místnosti.

„Čím víc koček máš, tím dýl žiješ.“ Charles Bukowski

O autorce

Karolína Vachová

Karolína Vachová

Jsem žákyní základní školy, mám ráda zvířata a přispívám na jejich ochranu. Ve volném čase ráda a hodně čtu, chodím na procházky do lesa a hraji si se svou kočkou Lili.

Přidat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.