Blogerka Kája – Příběh naší Lilinky

Blogerka Kája - Příběh naší Lili

Před pořízením nového domácího mazlíčka je dobré se zamyslet, jaké plemeno by se do rodiny hodilo. Je rozdíl mezi energickou kočkou siamskou a klidnou kočkou kartouzskou. To stejné platí u čivavy a bernardýna. My jsme se rozhodli pořídit si kočku domácí a pečlivě jsme se na to připravovali. Táta jí koupil přepravku a s mojí pomocí vyrobil škrabadlo.

Hledali jsme vhodné kotě…

Máma hledala vhodné kotě. Chtěli jsme kočku, která dosud žila jen v bytě. To proto, aby si u nás lépe zvykla. Zajímavé bylo, že jsme vhodné kotě objevili na inzerát v den bratrových šestých narozenin. Než jsme se za ní vypravili, nasypali jsme stelivo do kočičího záchodu a dali vodu do misky. Pak jsme si pro ni jeli dvacet kilometrů autobusem.

Když jsme dorazili na místo, překvapilo nás jak je v deseti týdnech stále malinká a přesto nebojácná, když nám šla hned naproti a vlezla si do naší přepravky. Na zpáteční cestě autobusem nešťastně a hlasitě mňoukala. Máma ale přišla na to, jak ji utišit. Prostrčila dvířky prsty a Lili se o ně začala otírat. Také pomohlo pár granulí, které ji rozptýlily.

Nechali jsme kotě zkoumat náš byt

Po návratu domů, jsme nechali kotě prohlédnout si náš byt a odešli jsme oslavit bratrovi narozeniny do blízké cukrárny. Lili si brzo zvykla. Bohužel si z domova přivezla oční infekci a tu bylo potřeba vyléčit. Od veterinářky jsme dostali antibiotické kapky. Lili dostala svoji první injekci na podporu imunity.

Po týdnu byly oči zdravé. Bohužel tzv. kočičí rýma se jí opět vrátila. Bylo potřeba nasadit další oční kapky a podpořit imunitu práškem do krmiva. Od té doby už se jí nemoc nevrátila. V blízké době čeká Lili operace – kastrace. Ta je nutná, aby v době říje nebyla neklidná a mňoukáním neobtěžovala sousedy.

Ebook- Jak komunikovat s dětmi

Lili je naše kočičí kamarádka

Pokud má Lili divokou náladu, tak se ráda pere se svými plyšovými hračkami. Nejvíce se zabaví s námi dětmi, protože ji umíme pěkně prohnat. Má moc ráda ptačí peří, které jí nosím z venku. Když jí je někdo hodí, donese je zpět, jako pes při aportování.

Na stravě nešetříme, jí kvalitní granule a konzervy plné masa, bez obilovin. Prospívá jí to, má krásně lesklý kožich, rychle jí rostou drápky a je velmi obratná.

Mám ji moc ráda

O autorce

Karolína Vachová

Karolína Vachová

Jsem žákyní základní školy, mám ráda zvířata a přispívám na jejich ochranu. Ve volném čase ráda a hodně čtu, chodím na procházky do lesa a hraji si se svou kočkou Lili.

Přidat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.