Blogerka Kája – Podělím se s vámi o své příběhy, vědomosti a zajímavosti

Bolgerka Kája – Podělím se s vámi o své příběhy, vědomosti a zajímavosti

Od svých čtyř let si vymýšlím příběhy. Než jsem se naučila psát, tak jsem je jen povídala. Později mi je máma zapisovala a teď už si je píši sama. Když jsem se dozvěděla, že bude máma psát články do Kouzelné výchovy, hrozně jsem si přála sdílet i já svoje příběhy a bajky. Nejen ty vymyšlené, ale i texty vzdělávací a zajímavé.

Já totiž ráda čtu. Všechno, všude a hrozně ráda. Momentálně si pročítám všechny časopisy z knihovny – Junior, ABC a Pes přítel člověka. Mám doma spoustu encyklopedií a půjčuji si i odborné knihy od rodičů z knihovny. Dovolí mi to bez problémů. Všechny nabité vědomosti, hned použiji ve svých nových příbězích.

Podělím se s vámi o své příběhy, vědomosti a zajímavosti

Kamkoliv jdeme s rodiči či prarodiči vyprávím a vyprávím, nikdo jiný se ke slovu nedostane. Mám ráda zvířata a přírodu. Zajímám se o ekologii, ochranu přírody a podporuji jeden místní psí útulek. Také už jsem posílala peníze na záchranu lvů. Chodila jsem do kroužku myslivosti. Když jsem se dozvěděla o škodlivosti palmového oleje, vyrobila jsem si letáky a vylepila je v našem městě.

Doufám, že se informace k lidem dostanou a přestanou všechny ty sušenky z palmového tuku kupovat. Je hrozné, že zvířata přichází o svůj domov, když džungle musí ustoupit palmové plantáži. Hrozně dlouho jsem si přála být veterinářkou. Ale operování by se mi nelíbilo.

Přemýšlím, že si založím farmu, kde budu pěstovat ovoce, zeleninu a starat se o zvířata. Vozit děti na koních a prodávat vajíčka. Trápí mě, že pozemky a domy jsou tak drahé. Chci si začít co nejdříve přivydělávat. Chtěla bych na brigádu do místního zverimexu.

Ebook- Jak komunikovat s dětmi

Ráda bych se s vámi podělila o jeden svůj příběh, který jsem napsala, když mi bylo 6 a půl let.

Příběh o Šťastném jezevci

Byl jednou jeden jezevec a ten sojkám a vlaštovkám skočil na každou legraci. Jednou mu kukačka nakukala: „Jezevče, když najdeš kouzelný hříbek, budeš mít pořád co k jídlu.“ Jezevec se rozhodl najít hříbek. Hned se vypravil na cestu. Potkal lišku. Ta povídá: „Jezevče, copak hledáš?“ Hledám kouzelný hřib. „Já vím kudy“, řekla liška. „Jdi rovnou za nosem, potom doleva a tam ti poradí ježek Bodlinka.“

Jezevec poslechl a vydal se na cestu, pak uviděl ježka a řekl: „Hledám kouzelný hřib.“ Ježek povídá: „To musíš doprava, potom doleva a tam ti pomůže sojka.“ Jezevec šel a opravdu potkal sojku. Sojka mu řekla: „Já vím kudy, to musíš rovnou za nosem a tam ho najdeš.“ Jezevec šel a po chvíli uviděl plno hřibů. I když nebyly kouzelné, i tak se dobře najedl.

A takhle jednoduché to je, není třeba složitostí, ani extrémního snažení se, je potřeba žít tady a teď a nezapomínat na fantazii. Jedině naše děti nás do této říše mohou zase vzít, tak se nebraňme. Kristina Farkasová

O autorce

Karolína Vachová

Karolína Vachová

Jsem žákyní základní školy, mám ráda zvířata a přispívám na jejich ochranu. Ve volném čase ráda a hodně čtu, chodím na procházky do lesa a hraji si se svou kočkou Lili.

6 komentářů

Přidat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.