Nevýchova blog – 5 tipů, jak naučit dítě na nočník

Nevýchova blog - 5 tipů, jak naučit dítě na nočník. I bez stresu

Nevýchova blog - Jak naučit dítě na nočník?

Taky ho máme doma. Je to už skoro rok, co se k nám nastěhoval. Je světlounce zelený, jak právě vyloupnutý hrášek, a dole má dvě tlapičky. Aby se lehce poznalo, jak se na něj správně sedá. Roztomile oblý, lesklý a tělesnými tekutinami zcela nedotčený nočník.

Moje 1,5 roku staré dítě si k němu vybudovalo svérázný vztah. Ignoruje ho.

Teda ne úplně. Ví, jak se ta zelená věc jmenuje. A když se ho zeptám: „Kam se dělá čšššš?“ ukáže na nočník prstíčkem a odpoví důležitě: “TAM”. Třikrát se na něj dokonce posadil, když jsem mu to navrhla. Jako by mě chtěl navnadit: mamko, to půjde!

Seděl na něm asi dvě a půl vteřiny. A pak si v cuku letu odběhl hrát s tím úžasným novým autem na klíček.

Co bych taky chtěla od dítěte, které mi nikdy v klidu nesedělo na klíně déle než půl minuty. Můj Sebík je prostě živel.

“Když ti bylo jako Sebíkovi, už jsi byla i na noc dávno bez plín,” snažila se mi dodat odvahu k učení na nočník naše babička.

Ebook- Jak komunikovat s dětmi

“No jo, ale jak ho tam mám udržet? To ho mám přikurtovat izolepou?”

Přiznávám, i když jsem nechtěla, někde hluboko mě její hláška znejistěla.

Jestli jsme něco nepropásli?

…………..

Tlačítko - článek

O autorce

Kristina Farkasová

Kristina Farkasová

Jsem máma, dcera, vnučka i snacha a vím, že je někdy těžké se svými nejbližšími vyjít, natož se s nimi domluvit. Snažím se vám proto ukázat, jak se můžete naučit komunikovat otevřeně a užít si mateřství se svými dětmi naplno. Své myšlenky a názory čerpám z vlastních zkušeností a ze studií psychologie. Zaměřuji se, na vztahy mezi rodiči a dětmi, ale také o komunikaci partnerskou a pracovní.

Se svým partnerem zakladatelem projektu www.bezvymluv.cz Patrikem Zapletalem, se snažíme ukázat lidem, že ve školách nás nenaučí, jak život žít, ale jak hledat jistotu a dělat v životě to, co nechceme. S Patrikem věříme, že každý je hoden život žít tak, jak by chtěl, jen je potřeba umět si nastavit životní cíle a určit si priority.

Přidat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.