Dohody s dětmi – čemu se určitě vyhnout

Rady a tipy jak nedělat s dětmi dohodu
Autorem Kristina F

Každé dítě je pro svého rodiče to nejcennější na světě. Každý z nás chce svému dítěti zařídit to nejkrásnější dětství, zajistit mu co nejlepší zázemí. Udělat doslova vše, co mu na očích vidí. Moc dobře ale taky všichni víme, že dítěti je třeba nastavit hranice. Ukázat mu, jak co má a nemá dělat.

Každý rodič vychovává své dítě jiným způsobem. Někteří si stojí za tím, že dítě musí mít tzv. pevnou ruku, musí být potrestáno za své činy. Jiní zase s oblibou říkají, on je ještě moc malý, ještě z toho nemá rozum, on z toho vyroste. A někteří to zkouší domluvou. Patříte také do kategorie: „snažíme se domluvit, ale moc nám to nejde“? Pokud ano, podívejte se na odkazy, které jsem přiložila níže.

Existuje nějaký manuál k výchově dětí?

Kdybych řekla, že ano, nebudete mi to věřit a spousta z vás se se mnou bude hádat. Ale já jsem opravdu pro sebe a svou rodinu našla řešení. Vím, že teď to zní malinko komerčně a prodejně. Zkuste mě ale pochopit, jsem z toho všeho tak nadšená, že se s vámi o tyto zkušenosti musím podělit. Jedná se o tzv. Klub dovychovaných rodičů, jehož systém výchovy je mi velmi blízký a stojím za ním. V klubu naleznete všechny informace na jednom místě a navíc se každý týden přidává nový obsah.

Jak se tedy s dětmi domluvit?

V nepříjemných situacích se s dětmi snažíme všemožně domluvit.  Vysvětlit jim, jak se co dělá, co se smí a nesmí dělat. Ale položme si otázku, opravdu se se svými dětmi domlouváte? Je to opravdu oboustranné? Není to náhodou většinou domluva jen ze strany rodiče a vaše dítko vám ji odkývne?

Doporučujeme přečíst:

5 způsobů, jak dětem NE říci jinak
5 způsobů, jak s dětmi už dnes můžete začít jednat jinak
Dvě myšlenky o tom, jak se může dítě cítit, kdy zůstane nepochopené
Jak zvládat každodenní nákupy s dětmi?
Jak zařídit, aby děti uklízely dobrovolně?

Mohlo by vás zajímat:

Přidat komentář