Nevýchova blog – 5 tipů, jak naučit dítě na nočník

Nevýchova blog - Jak naučit dítě na nočník?

Taky ho máme doma. Je to už skoro rok, co se k nám nastěhoval. Je světlounce zelený, jak právě vyloupnutý hrášek, a dole má dvě tlapičky. Aby se lehce poznalo, jak se na něj správně sedá. Roztomile oblý, lesklý a tělesnými tekutinami zcela nedotčený nočník.

Moje 1,5 roku staré dítě si k němu vybudovalo svérázný vztah. Ignoruje ho.

Teda ne úplně. Ví, jak se ta zelená věc jmenuje. A když se ho zeptám: „Kam se dělá čšššš?“ ukáže na nočník prstíčkem a odpoví důležitě: “TAM”. Třikrát se na něj dokonce posadil, když jsem mu to navrhla. Jako by mě chtěl navnadit: mamko, to půjde!

Seděl na něm asi dvě a půl vteřiny. A pak si v cuku letu odběhl hrát s tím úžasným novým autem na klíček.

Co bych taky chtěla od dítěte, které mi nikdy v klidu nesedělo na klíně déle než půl minuty. Můj Sebík je prostě živel.

“Když ti bylo jako Sebíkovi, už jsi byla i na noc dávno bez plín,” snažila se mi dodat odvahu k učení na nočník naše babička.

mš, školky, mateřské školy, do skolky, nástup do školky, montessori školka, zápisy do mš

“No jo, ale jak ho tam mám udržet? To ho mám přikurtovat izolepou?”

Přiznávám, i když jsem nechtěla, někde hluboko mě její hláška znejistěla.

Jestli jsme něco nepropásli?

…………..

Tlačítko - článek

Kristina Farkasová
Jsem máma, dcera, vnučka i snacha a vím, že je někdy těžké se svými nejbližšími vyjít, natož se s nimi domluvit. Snažím se vám proto ukázat, jak se můžete naučit komunikovat otevřeně a užít si mateřství se svými dětmi naplno. Své myšlenky a názory čerpám z vlastních zkušeností a ze studií psychologie. Zaměřuji se, na vztahy mezi rodiči a dětmi, ale také o komunikaci partnerskou a pracovní.

Se svým partnerem zakladatelem projektu www.bezvymluv.cz Patrikem Zapletalem, se snažíme ukázat lidem, že ve školách nás nenaučí, jak život žít, ale jak hledat jistotu a dělat v životě to, co nechceme. S Patrikem věříme, že každý je hoden život žít tak, jak by chtěl, jen je potřeba umět si nastavit životní cíle a určit si priority.

Podělte se s ostatními:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *